Запросили на брифінг у Посольстві Литовської Республіки в Україні, який організувала амбасада і Представництво НАТО в Україні Тема: результати саміту НАТО в Брюселі. Один з виступаючих — Александер Вінніков, голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні.

НАТО, Україна, підтримка, Бегемот, begemot, begemot.media, новости

фото: из открытых источников

Три головних питання, що піднімалися на саміті по Україні: 1.Загальна ситуація з безпекою довкола України. НАТО висловлює підтримку Україні і ніколи не визнає анексію Крима Росією. НАТО засуджує підтримку збройного конфлікту на сході України Росією. НАТО закликає до виведення російських збройних формувань з України та виконання мінських угод. НАТО визнає наш суверенітет і підтримує його.

2. Наступне питання це успішність реформ в Україні. НАТО продовжуватиме підтримку України на шляху реформ для того, що б посилити її безпеку та зробити успішною. Трастові фонди продовжуватимуть працювати для поліпшення кібербезпеки, медичної реабілітації військових та логістики в Україні.

3. І нарешті кооперація. Ми продовжимо роботу разом для посилення безпеки в регіоні. Україна збільшить свій внесок до місії НАТО «Рішуча підтримка» в Афганістані і у складі Сил реагування НАТО. НАТО вважає, що сильна, демократична, успішна Україна є запорукою безпеки в усьому євроатлантичному регіоні.

Моїм запитанням було: «Чи піднімалися на саміті питання гуманітарної агресії, зокрема інформаційних атакак, що робить РФ, дизинформації та втручання Кремля у виборчі процеси в країнах Альянсу і України?»

Так піднімалися і всі розуміють, які загрози несе РФ, зокрема Україні, то ж на цю тему постійно ідуть консультації, та розробляються різні методи протидії. Загалом нас похвалили за конкретні реформи, а це Закони про антикорупційний суд і нацбезпеку, що відображено в офіційній заяві Головуючого в НАТО про відносини з Україною.

Україні пообіцяли підтримку, але чітко показали, що нас чекає довгий шлях, що триватиме роки. І ми вже зробили серйозні кроки, та це тільки початок. Від себе додам, що Україна має розраховувати на свою армію і свої сили. Ми вже маємо військо яке сильніше ніж у деяких членів НАТО. Тепер маємо стати сильнішими в регіоні, коли хочемо вижити.

ИСТОЧНИК Главком

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube