Міжнародний день ліворуких вперше відзначили 13 серпня 1992 року по ініціативі британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році.

Міжнародний день ліворуких, новини, Україна, Begemot, begemot.media, Begemotmedia

Згідно з даними статистики, лівші складають від трьох до десяти відсотків людства. У молодому віці їх більше, в зрілому і літньому менше: серед 20-річних — 13%, серед 80-річних — менше одного відсотка.

На сьогоднішній день медики і психологи озвучили кілька причин виникнення ліворукості, проте точна відповідь досі не знайдена. Активно йдуть дослідження генетичної природи ліворукості. Така природа підтверджується статистично: у праворуких  батьків народжується 9% лівш. Якщо один з батьків лівша, ймовірність підвищується до 19%, якщо обоє — ймовірність 26%.

У зв’язку з повсюдним припиненням переучування лівш, за кілька останніх десятиліть питома вага ліворуких у світі зросла у 3-4 рази. Досвід багатьох зарубіжних країн показав, що дбайливе ставлення до ліворуких дітей сприятливо позначається на їх подальшому розвитку, а значить, на успіхах суспільства в цілому.

Деякі учені заявляють про перевагу шульг над праворукими. Багато досліджень показали, що випускники вищих навчальних закладів, у яких більше розвинена ліва рука, заробляють на 13-21% більше, ніж їхні ровесники-правші. Проте, відзначають вчені, ця тенденція виявляється тільки щодо чоловіків — ліворукі і праворукі жінки демонструють однакові результати.

Також вчені стверджують, що в грі на музичних інструментах і спорті — боксі, тенісі, фехтуванні  — ліворукі люди досягають успіху краще за праворуких. Лівші більш ефективно використовують обидві півкулі, саме тому вони стають швидшими. Це дає їм величезну перевагу.

У багатьох країнах є спеціальні магазини для ліворуких людей, де можна придбати ножі і ножиці, різні пристосування, спортивне приладдя, швейні машинки, холодильники, фотоапарати, комп’ютери з клавіатурою, пристосованою для ліворуких і багато іншого. Так, моделі комп’ютерних мишок для шульги мають відповідний вигин і інше розташування кнопок, ніж на звичайних мишках.

Відомі фірми канцелярських товарів стали випускати спеціальні шкільні набори для ліворуких, в які входять ручки, ножиці, лінійки, мати для навчання письма та інші потрібні для лівш предмети.

Для шульг створюються спеціальні музичні інструменти — наприклад, гітари. На заводах і фабриках є верстати для ліворуких. Існують навіть спеціальні чекові книжки для шульги.

Шульгами були Марк Твен, Леонардо да Вінчі, Рафаель, Мікеланджело, Бетховен, Сергій Рахманінов, Мерилін Монро, Чарлі Чаплін і ін. Серед нині живих музикантів, акторів і спортсменів лівшами є Пол Маккартні, Рінго Старр, Роберт де Ніро, Пеле, Дієго Марадонна , Скарлетт Йохансон, Анджеліна Джолі, Ніколь Кідман, Брюс Вілліс і ін.

Серед політиків ліворуких помітно більше, ніж серед представників інших професій. Експерти пояснюють це тим, що у таких людей є здібності до мов і риторики, а це, як відомо, вельми сприяє кар’єрі. Серед інших знаменитих ліворуких — Юлій Цезар і Олександр Македонський, Наполеон Бонапарт і Карл Великий, Уінстон Черчілль, Гораціо Нельсон. Особливо відзначилися в цій галузі американські політики. Серед живуть нині екс-президентів країни — три лівші: Барак Обама, Білл Клінтон і Джордж Буш-старший. Всього ж в ХХ столітті США очолювали вісім ліворуких президентів.

Своїми представниками можуть похвалитися шульги-вчені -Альберт Ейнштейн, Ісаак Ньютон, бізнесмени Білл Гейтс, Генрі Форді навіть члени королівської родини британські принци Чарльз і Вільям.

Довгі роки це свято ігнорувалося на території колишнього СРСР: лівш переучували ще в ранньому дитинстві. Україна однією з перших на пострадянському просторі приєднується до святкування Міжнародного дня лівші.

ИСТОЧНИК ТРК "Буковина

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube