Серед 26 млн абонентів «Київстару» колись був і мій покійний тато, і я щоразу згадую, як він схоплювався на звук смски, вдягав товсті окуляри, і на витягнутій руці вдивлявся в стару нокію: «От біда! – казав, – знов щось натис не те, Юль, подивись, бо з‘їда всі гроші, навіть мамі подзвонить не можу!»

біда, гроші, Київстар, абонент, шахрайство, ussd-канал, спам, реклама

Минули роки. Та чи бувало у кого, як оце в мене: живеш собі, хліб жуєш, аж тут помічаєш, що з твого мобільного рахунку кудись непомітно діваються кровні гривеньки?

Може в тебе, як і у мене, загострився сомнамбулізм, і уві сні ти підписався на смс-анонси, припинити які можна лише словом «стоп» на вперше бачений короткий номер?.. тоді дочитай до кінця, в мене є пропозиція конкретно до тебе!

Я, звісно, гуманітарно-емоційна, недосвідчена, технічно не підкута… але навіть мого скромного розуміння про правила надання послуг вистачає, аби запідозрити: а чи не шахрайство це національного масштабу?

Минулого року я, було, ходила до цілого президента компанії, і з запальним азартом «відкрила йому очі» на оборудку, що дозволяє контент-провайдеру безперешкодно нишпорити у нас по кишенях, без дозволу видзьобуючи по гривні-іншій щодня.

Пан Президент респектабельно покивав, вирішив проблему і… тепер маємо халепу, коли вже й по інтернету лазити не обов‘язково, ussd-канал сам спливе на екрані і штучним своїм, примітивним інтелектом якимсь незбагненним робом забезпечить твою «згоду» на платні послуги. (Це у смартфонів, а яка там схема чекає на власників несмартфонів я хотіла б дізнатися, може, хто чув?..)

Читайте також: «Отравлен ядом ненависти»: сравнение Путина с Гитлером вызвало истерику в МИД России

Самі «послуги» теж привертають увагу: скажімо, на мій номер з безлімітним інтернетом приходять короткі смски із загальновідомими фактами. Намагалася уявити, за яких умов я погодилася б платити за цей нав’язливий спам додатково 21 грн на місяць – і не змогла. Може, є хто, кому така інформація корисна, цікава або просто підніма настрій? Відпишіть у коментах!

О, щойно прийшов свіжачок! Насолодіться-но корисною інформацією, за яку з мене щойно зняло 72 копійки, а ви отримуєте цю розкіш на шару: «Анонси України».

Туристичний сезон, під час якого можна піднятися на гору Говерлу, триває з середини травня до середини жовтня. Сходження на Говерлу, навіть при гарній погоді, вимагає хорошої фізичної підготовки. Також слід мати з собою відповідне спорядження та палатки. Передплата «Промо меню».

Думаєте, я не намагалася відписатись? Так ні, вже відпрацювала навичку слати слово «стоп» куди велять. Аж гульк! – слово «стоп» заїло! Пишуть: вибачте, зараз стопнути не можемо, спробуйте пізніше! Ох, думаю, а раптом грошей вже на рахунку нема, потім плати пеню, штрафи за несплату…

І мені – чесно! – лінь боротися з вітряками. І мені – запевняю! – є чим зайнятись. Але щоразу, коли з мене знімає гроші, я шкодую, що тоді так і не глянула в татову стареньку нокію.


Варто відмітити, що компанія «Київстар» відреагувала на цю новину та надіслала офіційну позицію. 

Цитуємо: «20 березня, під час оновлення програмного забезпечення послуги промо-меню, стався технічний збій. У результаті цього інформаційні системи не змогли своєчасно опрацьовувати SMS-звернення щодо відключення підписок на мобільний контент.

Абонентам, які хотіли відписатися від контент-сервісів, але через збій програмного забезпечення не змогли це зробити, будуть повернуті кошти за дні, коли послуга надавалася некоректно.»

ИСТОЧНИК Julia BURKOVSKA

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube