Президенти Росії та Сирії Володимир Путін і Башар Асад 17 травня провели переговори в Сочі. Про це повідомила прес-служба Кремля.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Сочі, Росія, Путін і Башар Асад

Президент Росії Володимир Путін під час спілкування із сирійським колегою Башаром Асадом зазначив, що «терористи склали зброю в головних точках Сирії».

Путін заявив, що Асад останнім часом «зробив дуже важливі кроки для зміцнення законної влади» в Сирії.

«Терористи склали зброю в головних точках Сирії, що дало змогу відновити інфраструктуру, відсунути їх, практично припинити їхнє функціонування поблизу сирійської столиці», – уточнив глава Кремля.

Асад привітав Путіна з переобранням на посаді глави держави і подякував російським збройним силам за їхні операції в Сирії.

Після розмови президенти виступили перед журналістами. Путін зазначив, що в Сирії «склалася сприятлива ситуація для активізації політичного процесу» і розроблення нової конституції країни.

«Виходимо з того, що через значні перемоги й успіх сирійської армії в боротьбі з тероризмом, із початком активнішої частини, із початком політичного процесу в його активній фазі іноземні збройні сили будуть виводитися з території Сирійської Арабської Республіки», – резюмував президент РФ.

Асад підтримав ці ініціативи і відзначив зростання російських інвестицій у Сирію.

Востаннє лідери зустрічалися в грудні 2017 року на російській військовій авіабазі в сирійській провінції Латакія.

Москва надала уряду Асада ключову підтримку за час семи років цивільної війни в Сирії, у якій загинули сотні тисяч людей. Це допомогло Дамаску відвоювати в повстанців значні території.

При цьому повстанські угруповання продовжують контролювати велику частину північно-західної та південно-західної Сирії, а очолюваний курдами альянс, який підтримують Сполучені Штати, займає більшу частину північного сходу.

Воєнний конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди, бойовики «Ісламської держави», міжнародна коаліція на чолі зі США, а також збройні сили РФ і Туреччини.

У березні 2016 року і грудні 2017 року РФ провела часткове виведення військ із країни.

За даними міністерства оборони РФ, зараз у Сирії перебувають три батальйони військової поліції, центр примирення сторін, пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії в Тартусі та авіаційна група на базі Хмеймім.

У березні–квітні 2018 року президент США Дональд Трамп кілька разів анонсував виведення американських військ із країни, але не вказував конкретних термінів.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube