З’явилася нова схема вимагання грошей з українських власників автомобілів з литовськими номерами. Автомобіль доведеться віддати та ще й доплатити гроші за його використання.

литовськими, схема, номера, вимагання грошей, гроші, власники, Begemot

Автомобілі з литовськими номерами доведеться повернути з доплатою

У Литві з’явилася компанія, що скуповує фірми, на які було зареєстровано ввезені в Україну автомобілі. Разом із документами в руки хитрих ділків потрапляють і всі координати українців, які таким чином «купили» машину.

Хоча документально – вони оформилися на цю компанію як співробітники. Ділки найняли групу юристів, які почали повернення  автомобілів, що заїхали в Україну. Вони обдзвонюють наших співвітчизників (своїх псевдоспівробітників) і вимагають добровільно повернути автомобіль протягом 72 годин представнику компанії в Україні.

Але не просто повернути, а роблять акт прийому-передачі автомобіля у свого представника. І він враховує всі пошкодження автомобіля, за які шахраї вимагають оплату.

Про таку схему пишуть користувачі соцмережі «Фейсбук»:

«Я зв’язався з цими литовськими юристами, вони надали мені всю інформацію. Чесно сказали, що взяли в роботу лише 10 машин. І поки успішно, тільки от із моїм клієнтом облом вийшов.

Я зателефонував знайомим юристам в Каунасі і автоекспертам поліції (займаються пошуком викрадених машин) у Вільнюсі. Так от, закон повністю на стороні метких нових власників компаній. Річ у тому, що доручення, які видавалися тут клієнтам на такі машини, — фуфло, як і оформлення співробітником у компанію.

Читайте також: Европейцы могут снять памперсы и выдохнуть

Тепер, якщо щасливий власник такої машини не піде на співпрацю з юристами компанії, то йому загрожують величезні неприємності, а головне: щасливі власники автомобілів нічого зробити не зможуть. Деталі найближчим часом розкладу докладніше.

Тут абсолютно всі карти в руках спритних хлопців. А судячи з того, як вони взяли бика за роги, то вони свого не впустять». Крім того, автор публікації стверджує, що з подібною схемою вже зіткнулися в Одесі власники болгарських машин на тимчасове ввезення.

У коментарях до посту користувачі припускають, які неприємності можуть чекати на «власників» литовських авто в Україні.

«Гарна схема, — пише користувач Тимур. — Якщо власник такої машини не піде на співпрацю з юристами компанії, то машину подають в Інтерпол як викрадену. Їзда до першого патруля».

А якщо українця зловлять на такій машині, то йому вже загрожує кримінальна відповідальність (викрадення автомобіля), причому в міжнародному масштабі. Відгуки під повідомленням свідчать про те, що люди в Україні вже стикалися з такою схемою.

«Знайомий мого співробітника потрапив у подібну халепу. Йому почали пред’являти незрозумілі речі щодо купленого авто на литовських номерах, — пише Вадим. – Тоді він швидко заявив про викрадення, а машину віддав на розбирання. Продавці автомобіля почали погрожувати, але з ними поговорили і мирно розійшлися. На цьому все й закінчилося».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зупинити лісний гіноцид: дієвий досвід Еквадорських борців

З іншого боку, придумали і схему поведінки людини, якій зателефонували такі юристи. Купив авто за дорученням, йде в поліцію і пише заяву про викрадення», — вважає Сергій. Хоча як заявити про викрадення, якщо машина тобі не належить юридично – незрозуміло.

«Далі знімає з автомобіля єврономери і викидає їх у смітник, — продовжує Сергій. – Потім спилює він-номер, а далі є варіанти. Або зробити двійник (техпаспорти продають наліво і направо). Або зробити договір у простій письмовій формі про купівлю автомобіля.

Визнати цей договір у суді. Коли автомобіль заженуть на штрафмайданчик, принести рішення суду, в якому МВС зобов’яжуть віддати авто власнику і встановити новий він-код і видати нові номерні знаки і техпаспорт. Нічого складного в цих процедурах немає», стверджує Сергій.

P. S. Редакція попереджає, що у статті використано інформацію з соцмереж і не відповідає за її достовірність. Але наявність багатьох прикладів побічно вказує на можливість дії такої схеми.

Хто буде слідуючий, Німечинаці чи Молдова?

ИСТОЧНИК autocentre

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube