В Україні спостерігається регрес у боротьбі з корупцією. Про це заявив колишній віце-президент США Джозеф Байден. Про це він сказав, виступаючи в Раді з міжнародних відносин у США, повідомляє Голос Америки.

Begemot, begemot.media, Begemotmedia, Украъна, Украина, новини, новости, регрес, боротьба з корупцією

Колишній віце-президент США стурбований регресом у боротьбі з корупцією в Україні. На його думку, він полягає у проблемі з Антикорупційним судом.

«Я вкрай стурбований відкотом у боротьбі з корупцією… Вони зробили деякі дуже важливі необхідні інституційні та кадрові зміни. Але одна з трьох необхідних інституцій зараз йде на задній план. Антикорупційний суд», — заявив він.

Байден заявив, що схожа ситуація була свого часу з генпрокурором Віктором Шокіним.

«Ось вам один конкретний приклад. Мені дали завдання по Україні. Так я пам’ятаю, як відбув туди, щоб переконати нашу команду, ми повинні надати Україні довгострокові кредитні гарантії. Я їздив до Києва 12-13 разів, і в кінці повинен був оголосити, що ми пропонуємо ще один мільярд доларів кредитних гарантій. Я отримав обіцянки від Порошенка і Яценюка, що вони зроблять кроки щодо генерального прокурора, але вони цього не зробили», — заявив він.

«Я пішов на прес-конференцію і сказав: ми вам не даємо мільярда доларів. Вони мені кажуть: ви не маєте таких повноважень, ви — не президент, президент говорив, що дасть. Я так: дзвоніть йому. Я сказав, що ви не отримаєте мільярда доларів. Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не буде звільнений до цього часу, ви не отримуєте грошей. Ось сучий син! І він був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли», — заявив колишній віце-президент США.

Раніше в ЄС заявили, що законопроект Порошенка про Антикорупційний суд не відповідає умовам безвізу.

А Світовий банк вимагав виправити законопроект про Антикорупційний суд.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube