Банки Кіпру, який залишається улюбленою офшорною зоною для заможних росіян, почали масові перевірки і закриття рахунків клієнтів з РФ.

Про це повідомляє Fun and Profit з посиланням на обізнані з ситуацією і джерела і людей, які безпосередньо постраждали від тиску кредитних організацій, пише finanz.ru.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Росія, офшори, Банки Кіпру

За словами одного з них, місцеві банки, зокрема Bank of Cyprus, примусово закривають рахунки росіян, змушуючи їх перевести гроші в Russian Commercial Bank — кіпрську дочку ВТБ, в якій другий держбанк РФ володіє часткою в 46%.

Політика кіпрських банків змінилася радикально, розповідає одне з джерел F&P: банки почали запитувати велику кількість документів для відкриття рахунку — підтвердження джерела доходу, лист від роботодавця, підтвердження сплачених податків за останні два роки, виписку про стан банківського рахунку за останній рік, документи на нерухомість, а також документи, що підтверджують право власності на бізнес з описом суті самого бізнесу.
Раніше такого не було, скаржиться джерело: банкам було досить паспортів і платіжних документів за комунальні послуги.

За словами трьох співрозмовників F&P, росіянам пропонують переводити рахунки в інші банки, зокрема, в RCB, а в разі відмови — просто закривають рахунок. Четверте джерело підтвердило це, додавши, що «це тільки початок».

На початку травня на Кіпр приїхала делегація Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) — підрозділу, відповідального за координацію і практичне застосування американських санкцій.

Американці зібрали в кіпрському ЦБ глав усіх банків і «зажадали позбутися російських рахунків», говорить джерело, що довідалося про це від безпосереднього учасника зустрічі.

За словами іншого співрозмовника F&P, представники Мінфіну США пригрозили місцевим банкам влаштувати те ж саме, що було в Латвії, якщо вони не прислухаються до рекомендацій OFAC.

Нагадаємо, в лютому фінансова розвідка США оприлюднила доповідь про відмивання російських грошей і корупційної діяльності в банках Латвії. У ньому, зокрема, йшлося про те, що через другий за розміром банк в країні — ABLV — йшли розрахункові операції, пов’язані з Північною Кореєю, а також сумнівним капіталом з країн колишнього СРСР.

Мінфін США пригрозив ввести проти ABLV санкції, що перекривають доступ до операцій в доларах і спровокував втечу вкладників. З ABLV вивели 600 млн євро, з Norvik Bank, також пов’язаного з російським капіталом, — не менше 43 млн.
Через кілька тижнів ЄЦБ прийняв рішення про ліквідацію ABLV.

За даними Bloomberg, Латвія і Естонія розглядають можливість конфіскації активів підозрілих клієнтів і заборони на використання підставних компаній.

ИСТОЧНИК АРГУМЕНТ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube