22 лютого у Кривому Розі відзначали 74-ту річницю звільнення міста від нацистських загарбників. Однак зробити це вирішили з порушенням законодавства – використавши заборонені комуністичні символи.

комуністичні символи, Кривий Ріг, Нацгвардія, Україна, новини

Бійці Національної гвардії, які пройшли центральним проспектом Миру, несли прапори зі комуністичною символікою – серпом та молотом на червоному фоні, а також з написом «За нашу советскую Родину».

Ця символіка є забороненою в Україні відповідно до закону про декомунізацію. А такі дії підпадають під кримінальну відповідальність.

Єдиним винятком використання таких символів було б, якби під реальним прапором часів Другої світової війни пройшли ветерани, які воювали у відповідній військовій частині. Однак в Україні серед військових частин немає правонаступників радянських гвардійських прапорів, а в Кривому Розі залишилося лише 6 осіб, які звільняли місто, серед яких медсестра, яка служила у інженерних військах, пише «Весь Кривой Рог«. Відтак Нацгвардія не має жодного відношення до цих прапорів.

Окрім того, на параді було використано не історичні прапори, які могли б зберігатися у музеї, а нові.

Читайте також: 23 лютого: 100 років прихованої ганьби Радянського Союзу

Варто відзначити, що організатором параду у Кривому Розі є місцева мерія, яку очолює екс-регіонал Юрій Вілкул, батько співголови фракції “Опозиційного блоку” у Верховній Раді Олександра Вілкула.

У Міністерстві внутрішніх справ, якому підпорядковується Нацгвардія, вже відреагували на події у Кривому Розі. За цим фактом командувач НГУ призначив службове розслідування.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube