Адміністрація президента Дональда Трампа запросила на наступний фінансовий рік, який починається в жовтні, 6,5 мільярда доларів на заходи щодо стримування російської агресії в Європі і зміцнення оборони континенту.

Це на 1,7 мільярда більше, ніж в нинішньому році, передає Голос Америки.

стримування російської агресії, адміністрація Трампа, фінансування, США, Україна, новини

З опублікованого Білим домом проекту бюджету на 2019 фінансовий рік випливає, що фінансування Європейської ініціативи стримування пропонується знову збільшити, на цей раз на 1,7 мільярда доларів.

Відповідно до опублікованого в понеділок документу, адміністрація запрошує на ці цілі 6,5 мільярда доларів. При цьому в 2017 фінансовому році Пентагон отримав 3,4 мільярда доларів, а на цей рік запросив 4,8 мільярда.

Європейська ініціатива стримування була створена, щоб допомогти союзникам США в Східній Європі зняти стурбованість і утримати Росію від подальшого вторгнення в Європу після незаконної анексії Криму і триваючої агресії на Донбасі.

До моменту захоплення Криму присутність американської армії в Європі значно скоротилося. Якщо в 1980-х роках на континенті було близько 200 тисяч американських військовослужбовців, то в 2015 році їх було близько 33 тисяч. Армія США у своєму розпорядженні мала лише дві бригадних бойових групи, які були сконцентровані в Італії і Німеччині — досить далеко від східного флангу НАТО.

Тепер у армії є ще одна бронетанкова бригада, яка діє на безперервній ротаційній основі, яка вперше була розгорнута в минулому році.

Американська армія також бере участь в бойових групах, розміщених в Латвії, Литві, Естонії та Польщі в рамках натовської Програми посиленого передового базування, яка була створена в 2016 році для стримування Росії.

Згідно з проектом бюджету на 2019 рік, фінансування Європейської ініціативи стримування і деякі інші бюджетні витрати будуть включати техніку і збройові системи, які завершать формування другої серії завчасно створюваних складських запасів Армії США в Європі.

Ця техніка включає 40 танків Abrams вартістю 455 мільйонів доларів, 66 багатоцільових бронемашин (230 мільйонів доларів), 61 бойову машину Bradley (205 млн доларів), а також ракети для високомобільних ракетно-артилерійських систем HMARS (171 мільйон доларів).

Згідно з бюджетними документами Пентагону, 200 мільйонів доларів підуть на консультування, навчання і оснащення українських військових, щоб країна могла «проводити операції в рамках внутрішньої оборони для захисту свого суверенітету і територіальної цілісності при одночасній підтримці необхідних інституційних перетворень».

ИСТОЧНИК АРГУМЕНТ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube