У четвер, 5 квітня, Верховна Рада перейменувала Високомобільні десантні війська Збройних сил України. Таким чином, тепер вони будуть називатися Десантно-штурмовими.

За відповідний президентський законопроект №7330 Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони у першому читанні і в цілому проголосували 236 нардепів.

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, ВР, ЗСУ, Десантно-штурмовими.

Зазначається, що зміна назви відбулася з урахуванням національної ідентичності та впровадження нових бойових традицій.

«Розроблення Міністерством оборони України проекту закону України “Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони” обумовлено подіями, пов’язаними із окупацією збройними силами Російської Федерації частини території України, що спричинило негативне ставлення особового складу та ветеранів-десантників до назви ВДВ (високомобільні десантні війська) одночасно з ВДВ (воздушно-десантные войска) країни-агресора», — йдеться  у пояснювальній записці.

Через це вважається за доцільне змінити назву Високомобільних десантних військ Збройних Сил України на Десантно-штурмові війська Збройних сил України.

З цією метою передбачається внесення відповідних змін до законів України “Про Збройні Сил України”, “Про оборону України” та “Про правовий режим воєнного стану”.

Секретар Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник запропонував змінити і назву законопроекту.

«Щоб не було жодних регламентних зауважень, посилаючись на висновок головного науково-екпертного управління, який говорить про те, що нам треба конкретизувати назву законопроекту, ми пропонуємо під стенограму змінити назву на «Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони щодо десантно-штурмових військ». Він, таким чином, стає абсолютно досконалим, і можна голосувати відразу в цілому», — роз’яснив Вінник.

Нагадаємо, напередодні президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про Національне бюро фінансової безпеки. Президент визначив відповідний документ як невідкладний.

ИСТОЧНИК ТИЖДЕНЬ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube