Бойовики на окупованому Донбасі не допускають спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до ділянки українсько-російського кордону, оскільки Росії є що приховувати, заявив у інтерв’ю «Голосу Америки» 15 травня спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, бойовики, Донбас,  не допускають спостерігачів, Росія

15 травня американський дипломат відвідав Донбас.

Недопуск спостерігачів місії ОБСЄ до ділянки українсько-російського кордону на Донбасі робить неможливим для них виконання своєї роботи, заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

«В ОБСЄ говорили про свободу пересування, про тиск, про те, що, починаючи з лютого, перед ними постають усе більші складнощі в отриманні доступу до російсько-українського міжнародного кордону. За своїми повноваженнями, вони мають право там бути і вони повинні мати право пересуватись окупованою територією. Такі обмеження унеможливлюють виконання своєї роботи», – заявив Волкер.

У відповідь на коментар журналіста, що на кордоні «відбувається щось таке, що російська сторона не хоче показувати», Волкер сказав: «Так, саме так вони і сказали».

«Давайте усвідомлювати, що… на всьому шляху до кордону встановлено пропускні пункти. Це означає, що заздалегідь ідуть повідомлення: «Добре, їде ОБСЄ, готуйтеся, щоб вони нічого не побачили». Так було. Поки вони доїдуть, їм не дозволялося там ночувати, і вони повинні були повертатися, доки було світло, тому на кордоні не було достатньо ефективного спостереження. Однак навіть це змінилося, і тепер вони не можуть навіть туди потрапити, і тому думають, що там щось є і Росія просто не хоче, щоб вони це бачили», – розповів американський дипломат.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України і проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції з вересня 2017 року ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі. Українська сторона виступає за те, щоб миротворці взяли під контроль усю окуповану територію, зокрема неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube