Українці останні кілька місяців активно готуються до створення автокефальної православної церкви.

Ситуація в країні вельми напружена і дуже делікатна, багато чиновників та парафіяни побоюються масових акцій протестів та силових протистоянь. А ось в правоохоронних органах, навпаки, чекають на провокації з боку російських спецслужб.

Про те, як українська влада відповідатиме на провокації, чи є сенс створювати Міністерство у справах ветеранів та як вийти зі скандалу з паспортами на Закарпатті розповів заступник голови МінТОТ Георгій Тука. Дане інтерв’ю опублікувало видання «Обозреватель».

— Не можу не спитати у вас про ситуацію на Закарпатті, Берегово, де видавали угорські паспорти. Як оцінюєте реакцію України і як потрібно вирішувати проблему. Раніше так і Росія видавала всім підряд паспорти?

«Адекватна з моєї точки зору. Єдине, ну якщо б я був на місці Павла Клімкіна, вислав цього консула на наступний день, а не тягнув два тижні, намагаючись змінити позицію Сійярто. Абсолютно було зрозуміло, яка це позиція, ніяких дискусій і близько не буде, тим більше керівництво Угорщини займає виключно проросійську позицію. Це була спецоперація. Яким чином потрібно взагалі реагувати на цю ситуацію? Подія в Берегово — тільки демонстрація частини проблеми. За великим рахунком, якби хтось не виклав це відео в мережу, а просто передав спецслужбам, то ніякої реакції не було», — відповів Георгій Тука.

— Україна у процесі створення єдиної церкви. Можна очікувати загострення?

«В Луганській і Донецькій областях, у парафіях на території України священики РПЦ вже поширюють чутки про те, що в Україні захоплюють храми і що Міністерство культури, Кабінет міністрів прийняли рішення про конфіскацію всіх храмів і передачу Київському патріархату. Ситуація нагнітається», — заявив Тука.

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube