Ситуація в акваторії Азовського моря складна, бо гіпотетично агресор переважає як на морі, так і в повітрі і в нього цілком може виникнути спокуса реалізувати цю перевагу. Поки він тисне на Україну в економічній сфері: зупиняє кораблі, блокує судноплавство, створює перешкоди кораблям, які йдуть до наших портів. Цілком можливо, що при певних умовах цей тиск може перерости у військовий.

тиск, Азовське море, агресор, акваторії, Росія, Крим, гібридними, український суходіл, новоросія

Але вірогідність прямої військової атаки все-таки мала. Чому мала? Бо напад на Україну з боку Росії викликав би реакцію на міжнародній арені. Тут вже не прикриєшся жодними гібридними методиками. Хоча росіяни все одно роблять певні кроки в цьому напрямку. У складі першого армійського корпусу сформували 9-ий полк морської піхоти й азовську флотилію. Зробили це не просто так, бо такі війська можуть служити інформаційним прикриттям.

Тим більше, на вулиці вже не 2014-ий рік. Але росіяни досі не відмовляються від своєї ідеї забезпечити сполучення із Кримом через український суходіл і повернути проект про т.з. Новоросію. Це кінцева мета атаки. Бо Керченський міст не дуже то і допомагає сполученню із Кримом. Лишаються серйозні проблеми із водопостачанням, через що в Криму руйнується сільське господарство і промисловість.

Увесь цей комплекс проблем штовхає Росію до такої активності в Азовському морі, яку ми й спостерігаємо зараз. Росіяни тиснуть і шантажують, аби Україна відновила забезпечення Криму природними ресурсами.

ИСТОЧНИК Костянтин Машовець

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube