ГПУ не може підтвердити або спростувати документ Краматорського суду щодо конфіскації мільярдів Віктора Януковича.

Про це на брифінгу повідомив заступник Генпрокурора Євген Єнін.

конфіскації мільярдів, ГПУ, Гонтарева, Янукович, Україна, новини

Представник ГПУ пояснив, що засекречення вироку суду було не для прикриття високопосадовців, а для захисту учасників кримінального процесу та забезпечення належних умов для слідчих дій.

Чому ми прийняли рішення про засекречення цього вироку? Геть не тому, щоб прикрити когось з посадових осіб чи якихось окремих комерційних структур, їх там сотні. Ми мотивували своє рішення тим, що по переважній більшості зазначених компаній наразі тривають активні слідчі дії, – пояснив Євген Єнін.

Також прокурор додав, що оприлюднення документа могло поставити під загрозу життя суддів та експертів, що фігурують у справі. Євген Єнін підкреслив, що замовні вбивства в Україні – не рідкість, відтак родина чи сам учасник резонансної кримінальної справи могли б постраждати. Наразі ж всі залучені експерти та судді перебувають під захистом держави, тому ГПУ не могла ризикувати їхнім життям.

Нагадаємо, що документ Краматорського суду опублікував телеканал «Аль Джезіра». За інформацією ЗМІ, вивезти гроші з України Віктору Януковичу допомогла компанія «ICU». Фірму свого часу створили голова НБУ Валерія Гонтарева та Макар Пасенюк, якого прозвали «фінансистом Петра Порошенка». Текст документу був засекречений та оголошений державною таємницею.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube