Що відбувається навколо зустрічі президента з єпископатом Московського патріархату в Україні.

єпископатом, УПЦ МП, зустріч, демарш, принцип

1. Не треба забувати, що Росія воює проти України, а тому глава держави повинен перебувати під особливою охороною. Отже, його пріоритет – визначати місце для проведення зустрічі.

2. Дотепер відбулися зустрічі Петра Порошенка з єпископатами УПЦ КП та УАПЦ. Тож зустріч з єпископатом Московського партіархату в Україні – логічне продовження цього ряду.

3. Проведення зустрічі не на території Лаври передбачалося як основна можливість. Однак пов‘язаний із депутатом Новинським канцлер МП митрополит Антоній Паканич спеціально розсилає запрошення на зустріч у Лаврі, хоча це місце на момент розсилки листа не було погоджене – щоби примусити главу держави слідувати їхнім умовам. Відповідний лист «зливається» у ЗМІ.

4. У таких умовах питання місця проведення зустрічі стає все принциповішим.

5. Зрозумівши, що президента не змогли примусити, керівники Митрополії вирішили на час, коли мала би розпочатися зустріч єпископату МП із Петром Порошенком в Українському домі, оголошують проведення Собору єпископів. Зауважу, що його проведення ніяк не анонсувалося. Видається, що єдина причина раптового скликання Собору – те, що за Статутом участь у ньому для архієреїв є обов‘язковою. Тож Собор – просто метод утримувати єпископів у Лаврі та не дати їм можливість самостійно поїхати до президента.

6. Демонстративний демарш керівництва МП покликаний продемонструвати всім, що воно, відчуваючи за собою «плече Москви», відверто зневажає не просто Порошенка, а президента України і в його особі – державу, главою якої він є.

7. Ситуація перебуває в розвитку, й чим завершиться демарш – можна буде сказати лише згодом.

ИСТОЧНИК Євстратій ЗОРЯ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube