В Україні тривають серйозні порушення прав людини, а також зловживання, пов’язані з корупцією у владі і цензура. Про це йдеться в Доповіді з питань правозахисної діяльності, оприлюдненій у п’ятницю, 20 квітня, Державним департаментом США за підсумками 2017 року.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, США, Дердеп, порушення прав людини

Українська влада, як правило, не вживає належних заходів для переслідування або покарання більшості посадових осіб, які вчинили зловживання, в результаті чого має місце безкарність, заявили у Держдепі США.

Зазначається, що значна частина цих порушень стосується конфлікту на Донбасі.

«Найбільш суттєві проблеми щодо прав людини включали незаконні страти і політично мотивовані зникнення в контексті конфлікту на Донбасі; тортури; а також жорсткі і небезпечні для життя умови в тюрмах і місцях затримання; довільні арешти і затримання, відсутність незалежності суддів», — наголошується в документі.

Інші зловживання охоплювали «широкомасштабну корупцію на урядовому рівні; цензуру; блокування веб-сайтів; нездатність уряду притягти до відповідальності винуватців насильства проти журналістів і активістів боротьби з корупцією; а також насильство проти етнічних меншин та осіб ЛГБТ-спільноти».

Як наголошується у звіті, український уряд, як правило, не вживає належних заходів для переслідування або покарання більшості посадових осіб, які вчинили зловживання, в результаті чого має місце безкарність.

Держдепартамент США також представив окремий розділ про порушення прав людини в Криму.

При цьому наголошується, що розслідування можливих порушень прав людини в Криму і на Донбасі залишалися неповними через недостатній контроль українського уряду на цих територіях, а також відмову Росії і очолюваних нею сил розслідувати зловживання, на які звертається увага.

Нагадаємо, Україна стала членом Ради ООН з прав людини.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube