В цілому по Україні за однією й тією ж схемою дестабілізовано понад 10 великих університетських центрів в різних регіонах.

університетських

Псевдопікет під КПІ. Фото з відкритих джерел

Ситуацію в університетській спільноті намагаються дестабілізувати: фактично день за днем у найбільших національних університетах країни групи молодиків влаштовували «акції протесту». Минулого тижня група озброєних молодиків намагалася увірватися до ректорату Київського політехнічного університету, цього ж тижня подібна провокація відбулася в Національному авіаційному університеті, а напередодні намагалися «пікетувати» КПІ. В усіх випадках чітко прослідковуються одні і ті ж технології, про що свідчать оприлюднені переписки організаторів. Хто ж стоїть за цими подіями і чому це загрожує національній безпеці?

Озброєні «студенти»

Все почалося минулого четверга, коли в КПІ група озброєних молодиків (з ножами, газовими балончиками і травматичною зброєю) намагалася увірватися в приймальню ректорату. Завдяки прибуттю поліції штовханину вдалося припинити. Зараз університет працює у звичайному режимі, ситуація ніяк не вплинула на науково-навчальний процес, зазначають у прес-службі КПІ.

«Ніхто в університеті, ані студенти, ані викладачі та мої колеги, не постраждали. Хоча люди, які прийшли в університет, мали при собі холодну зброю, мали із собою ножі. Ми закликаємо правоохоронців встановити цих осіб та притягти до відповідальності у межах чинного законодавства, — зазначив Михайло Згуровський, ректор КПІ. — Як ректор я відповідаю за безпеку колег та студентів КПІ. Ми ніколи не дозволимо, щоб університет став політичною розмінною монетою, і щоб у час, коли країна у стані війні, розхитували ситуацію серед освітнього середовища і ректорату безпосередньо».

Як «Кубок Ректора» в НАУ перетворився на провокацію

Уже за кілька днів а авіаційному університеті відбулася подібна ситуація. «В НАУ відбулася чергова спроба дестабілізувати ситуацію. Особливий цинізм ситуації полягає в тому, що при цьому підступно використали студентів. Зрозуміло, що скористатися юначим запалом і ентузіазмом завжди намагаються різного роду ділки і політичні авантюристи», — зазначив ректор НАУ Володимир Ісаєнко.

університетських

Псевдопікет в НАУ. Фото з відкритих джерел

Провокацію планували провести під час змагань «Кубок ректора», коли стало відомо, що керівництво НАУ їде у відрядження до Великобританії (у рамках програми розвитку лідерського потенціалу університетів, що фінансується Британською радою). У понеділок на підконтрольному провокаторами пабліку з’явився пост, про те, що «ректор за університетські кошти гайнув за кордон». Однак Ісаєнко у це відрядження не поїхав.
«Чітко прослідковуються ознаки використання технологій: запускається «бомба», щоб сформувати негативну громадську думку, не переймаючись рівнем достовірності фактів, натомість відповідаючи очікуванням «громадян, які саме це хочуть почути, — пояснює професор із НАУ Лілія Барановська. — Дуже прикро, що організатори провокацій, мабуть, є нашими випускниками. Водночас вони навіть не знають, що користуються відомою в діяльності органів КДБ технологією, що базується на «методе гнилой селедки». І вони, мабуть, і не знають, що є Британська Рада в Україні, яка надає гранти щодо стажування у ВБ, що в ректорів університетів обов’язки не обмежуються сидінням у кабінеті, що факт їхніх закордонних відряджень фіксується МОН України, установами міграційної служби…».

Псевдопікет під КПІ

А напередодні провокатори у подібний спосіб використали студентів КПІ для пікету вишу. Що цікаво, на фото зафіксовані дідусі та бабусі у якості студентів.

університетських

«Студентський» псевдопікет під КПІ. Фото з відкритих джерел

Про те, що акції (в обох університетах) були керованими, свідчать переписки зі студентами. Більше того, всю комунікацію на самій «акції протесту» вели сторонні люди, а не студенти.

університетських

Комунікації під час псевдопікету в КПІ. Фото з відкритих джерел

Студенти вийшли через начебто корупційні дії керівництва університету. Опісля так званої акції протесту студентів зібрали на зустріч з ректоратом. Активістів запрошували до співпраці, пропонували вносити свої пропозиції до університетських комісій.
«Запитання студентів стосувалися дуже широкого кола проблем — від заходів, які вживатимуться до проректора Петра Ковальова за результатами розгляду інформації щодо його начебто корупційних дій, оприлюдненої в ЗМІ, і до конкретних побутових проблем в начальних корпусах і гуртожитках, — повідомляє прес-служба КПІ. — Що ж до звинувачень, висунутих проти проректора, то рішення щодо нього ухвалюватимуться тільки після отримання висновків і оцінки його діяльності правоохоронними органами, які вже одержали від університету відповідні подання».

Щодо корупційних звинувачень у бік ректора Михайло Згуровський ще минулого тижня звернувся в НАЗК для перевірки його електронних декларацій. Оскільки дружина Згуровського — громадянка США, їхнє родинне майно підпадає під регуляторну систему двох держав. Таку правову колізію мають пояснити фахівці з міжнародного права.

Намагання розхитати оборонку країни

Групи молодиків, які самопроголосили себе студентськими представниками, намагаються розхитати ситуацію в університетському середовищі. Проте ці події в університетах напряму пов’язані з питаннями національної безпеки. Адже, до прикладу, НАУ є стратегічним для країни, бо його кадри забезпечують статус України як однієї із 5 авіаційних держав світу. Також КПІ — важлива складова в оборонному секторі України. У час війни, коли КПІ бере активну і велику участь у військових розробках, намагаються в університеті дестабілізувати ситуацію. Більше того, Згуровський є головою наглядової ради «Укроборомпрому». І постає риторичне питання: чому саме перед виборами така активність людей, не пов’язаних з КПІ? Ймовірно, до студентів надходять вказівки, аби спекулюючи темою корупції будь-якою ціною скинути керівництва вишів.

Це системна робота для дискредитації і розхитування студентського середовища. Подібними діями прихованих «підривників» зараз практично паралізовано і Національний медичний університет України імені О.О. Богомольця, робилися спроби дестабілізувати Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, Національний університет ім. Тараса Шевченка та інші. В цілому ж по Україні за однією й тією ж схемою дестабілізовано понад 10 великих університетських центрів в різних регіонах. Це дає підстави недругам України підсилювати конфліктність в суспільстві і розповсюджувати у світі пропагандистську компанію про нібито безлад і хаос у країні та про її нездатність до стабілізації і розвитку.

ИСТОЧНИК ДС

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube