Віце-спікер ВР Ірина Геращенко, яка є представником України у Мінську в Тристоронній контактній групі заявила, що ці вимоги терористів є відлунням «одного «приватного візиту» на Донбас», натякаючи на поїздку в «ДНР» нардепа Савченко.

бегемот, begemot, begemotmedia, новости, вимоги терористів, Геращенко, ЛДНР, Донбасс, Украина

«Сьогодні ОРДЛО заявили, що в рамках «програми возз’єднання народів Донбасу» вони тепер вимагають зворотний візит так званого «МНС і громадських організацій» на українські підприємства на підконтрольних територіях», — сказала Геращенко.

За її словами, сьогодні під час роботи гуманітарної групи в Мінську Україна також підняла питання про негайний допуск представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до українських заручників у ОРДЛО.

«Українська сторона ще раз підняла питання негайного допуску МКЧХ в тюрми на окупованих територіях. Ми вимагаємо, щоб заручники могли отримувати листи, передачі, телефонувати рідним. Немає пояснення, чому в рамках мінської групи вже два роки ці питання блокуються, хоча ми кожен раз їх піднімаємо», — підкреслила Геращенко.

Вона обурилася тим фактом, що українські заручники вже дев’ять місяців не можуть дзвонити рідним. «І тільки ті, кому сприяє Москва, такий доступ отримують, можуть передати листи і посилки», — сказала Геращенко.

Геращенко додала, що Україна гостро порушила питання про визнання країною-агресором РФ так званих документів терористів.

«Відлуння одного «приватного візиту» на Донбас: сьогодні ОРДЛО заявили , що в рамках «программы воссоединения народов Донбаса» вони тепер вимагають зворотній візит так званого «МНС і громадських організацій» на українські підприємства на підконтрольних територіях», — зазначила Геращенко, швидше за все, маючи на увазі недавню поїздку в ОРДЛО українського нардепа Надії Савченко.

«Я звернула увагу ОБСЄ, що це може вплинути і на звільнення заручників, оскільки є великий ризик, що деяких заручників можуть оголосити «громадянами ОРДЛО». Це дає підстави для націоналізації українських підприємств. Представники ОРДЛО заявили, що на українські підприємства на окупованих територіях введена «тимчасова адміністрація» (так сором’язливо вони називають націоналізацію української власності)», — сказала Геращенко.

Вона уточнила, що за станом на сьогоднішній день в списку СБУ 113 осіб, ОРДЛО підтверджує тільки 47.

«Ми ж знаємо місцезнаходження 59», — зазначила Геращенко.

Перший віце-спікер ВР додала, що сьогодні в Мінську Україна в черговий раз піднімала питання коректності інформації, яку надають ОРДЛО.

«Наприклад, рік ми розшукували людину, подаючи у всіх списках, нам не підтверджували, а з’ясувалося, що ця людина знаходиться в Макіївській колонії.

«У списку тих, кого запитує ОРДЛО, майже дві сотні людей, які не бажають переміщення і хочуть залишитися на підконтрольній Україні території. Для звільнення наших хлопців ОРДЛО вимагає, щоб міжнародні гуманітарні місії підтвердили ці відмови і при цьому категорично проти залучення Міжнародного Червоного Хреста до питання звільнення заручників», — сказала Геращенко.

Дану заяву політик зробила за результатами засідання в Мінську гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі.

 

ИСТОЧНИК Liga

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube