Правоохоронці встановили участь 320 осіб 57 епізодах організації договірних матчів. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, футбол, договірних матчів, Аваков

Він заявив, що департамент захисту Національної економіки поліції завершив спецоперацію з припинення діяльності злочинних груп, які організували розгалужену систему договірних футбольних матчів.

Поліція понад 2 роки вела спостереження і документувала активну роботу 5 злочинних груп з організації договірних матчів.

«Всього задокументовано участь 320 фігурантів за 57 доведеними епізодами», — зазначив Аваков.

У вівторок, 22 травня, оперативники під процесуальним керівництвом Генпрокуратури провели 40 санкціонованих обшуків у Києві та Київській, Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Миколаївській та Чернігівській областях.

Фігурантам оголошено про підозру у вчиненні злочинного діяння, передбаченого ч. 4 ст. 368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) і ч. 1 ст. 369-3 (протиправне вплив на результат спортивних змагання) Кримінального кодексу.

Всього в організації договірних матчів з щорічним оборотом 5 млн доларів брали участь 35 українських футбольних клубів.

За словами Авакова, поліція встановила, що організація договірних матчів приносила злочинцям до 5 мільйонів доларів щорічно.

«Для отримання «правильного» рахунка в матчі, використовувалися будь-які методи: від підкупу гравців, арбітрів, власників клубів до залякування та погроз. Суми «винагороди» за потрібний результат — перемогу чи нічию — становили від 30 до 100 тисяч гривень», — зазначив Аваков.

За інформацією слідства, в Україні роками працювало 5 організованих груп, до діяльності яких було залучено 35 футбольних клубів з 10 областей.

Також голова Національної поліції Сергій Князєв під час брифінгу заявив, що правоохоронці встановили не менше 50 договірних футбольних матчів в Україні.

За словами Князєва, в організацію договірних матчів були залучені клуби різних дивізіонів, в тому числі й Прем’єр-ліги. За його словами, встановлена причетність 30 клубів до організації договірних матчів.

Правоохоронці затримали 50 футболістів, представників клубів, тренерів та арбітрів за підозрою в організації договірних матчів.

ИСТОЧНИК УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube