До екологічної катастрофи призведе затоплення підземними водами шахти «Юнком» на Донбасі, де зберігаються радіоактивні відходи.

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, екологічної катастрофи, Донбасс

Постраждає вся країна, а людей із Донбасу потрібно буде відселяти, розповіла еколог, Ольга Денищик.

«На Донбасі зараз існує 35 шахт, які не функціонують і яким загрожує підтоплення, коли просто відключають насоси. Рівень води піднімається. Тому ситуація з шахтою «Юний комунар», на якій були ядерні випробування 1979 року, не є поодиноким випадком. Всього шахт, де зберігаються радіоактивні відходи, за даними міжнародних організацій, на Донбасі знаходиться чотири.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я из России!» Появилось видео с очередным «ихтамнетом» на Донбассе

Піднімаються шахтні води, там можуть бути радіонукліди. Коли ця вода піднімається вище, вона потрапляє в горизонти, з яких вода використовується для пиття, для зрошення. Потім вона потрапляє в найближчу річку — це басейн річки Сіверський Донець, потім Дон і потім все це спуститься в Азовське море. Те, що постраждає Азовське море і жителі, які там живуть — це однозначно», — сказала еколог.

Бойовики ДНР попередили, що 14 квітня зупинять відкачування води на шахті «Юнком», де 1979-го провели ядерний вибух.

Читайте: Сепаратисти не пустили ОБСЄ до гумконвою з Росії

ИСТОЧНИК ГАЗЕТА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube