Секретар Ради національної безпеки й оборони (РНБО) Олександр Турчинов у зверненні з нагоди Дня пам’яті та примирення, опублікованому на сайті РНБО, закликав не намагатися вдаватися до політики умиротворення агресора.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, Турчинов, умиротворення агресора, День пам'яті та примирення

Намагатися вмовити агресорів дотримуватися стандартів міжнародної поведінки та поважати інтереси інших країн – невдячна, безперспективна і небезпечна справа, заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов.

«У Другу світову війну було втягнуто 67 держав і 80% населення земної кулі. Унаслідок найкривавішої війни, яка тривала шість років, загинуло близько 60 млн осіб. Це найбільша трагедія за всю історію людства. Друга світова війна продемонструвала всім, наскільки хиткою може бути рівновага між миром і війною, наскільки знеціненим може бути людське життя…» – зазначив він.

Турчинов додав, що уроків історії не можна забувати.

«Та війна нас навчила, що умиротворити агресора не вдасться ніколи. Поведінка та мотивація агресорів у всі часи однакові, і намагатися вмовити їх дотримуватися стандартів міжнародної поведінки та поважати інтереси інших країн – справа не тільки невдячна, але і безперспективна та небезпечна», – підкреслив секретар РНБО.

Він додав, що Росія почала агресію проти України, порушивши післявоєнну систему безпеки у Європі та кордони, які склалися за підсумками Другої світової війни.

«Але переможного бліцкригу не вийшло. Йому стали на заваді українські бійці, патріоти, які щодня гідно і жертовно йдуть на захист своєї Батьківщини, надійно тримаючи оборону», – заявив Турчинов.

У 2015 році Верховна Рада встановила 8 травня Днем пам’яті та примирення на честь усіх жертв Другої світової війни. Символом пам’яті є червоний мак. Також було ухвалено рішення святкувати 9 травня як День перемоги над нацизмом.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube