У своїх спробах блокування Telegram наглядові органи Росії готові блокувати мільйони IP-адресів хмарних хостингів, попри втрати сторонніх проектів. Про це 17 квітня у «ВКонтакте» повідомив засновник і власник месенджера Павло Дуров.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media,блокування Telegram, Дуров

Він зазначив, що Telegram вдалося пережити перші 24 години блокування у Росії.

«Влада Росії бореться і з незалежними сервісами proxy/VPN, багато з яких перестають працювати… Хоча російський ринок не становить істотної частки користувацької бази Telegram, він важливий нам із особистих міркувань», – заявив Дуров.

Засновник Telegram також оголосив про створення цифрового опору.

«У межах Цифрового опору – децентралізованого руху на захист цифрових свобод і прогресу – я почав виплачувати біткоін-гранти адміністраторам proxy та vpn. Протягом цього року буду радий пожертвувати мільйони доларів особистих коштів на ці цілі. Закликаю усіх долучатися і брати участь – налаштуванням проксі/vpn серверів або їх фінансуванням», – підкреслив він.

Блокування доступу до Telegram на території Росії розпочали 16 квітня. До цього власники месенджера відмовилися надати спецслужбам РФ ключі для декодування повідомлень.

Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати месенджер. Він пообіцяв, що месенджер використовуватиме вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують дій від користувачів. Водночас він зазначив, що не гарантує доступність сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).

16 квітня Роскомнагляд заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує месенджер Telegram.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube