Засновник Telegram Павло Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати месенджера в разі виникнення проблем зі зв’язком і своєчасно завантажити оновлення Telegram в AppStore або Google Play. Про це він написав на своїй сторінці «ВКонтакте» після повідомлення про заборону Telegram у РФ.

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, Telegram, Павло Дуров, блокировка Россией

За словами Дурова, месенджер використовуватиме вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують дій від користувачів, водночас він зазначив, що не гарантує доступності сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).

Бізнесмен попередив, що в перші години після початку блокування Роскомнаглядом сторонні VPN-сервіси можуть працювати повільно через перевантаженість. Він зазначив, що Telegram розсилатиме повідомлення користувачам, інформуючи про розвиток ситуації.

У своєму Telegram-каналі Дуров зазначив, що уряд тисне на IT-корпорації, погрожуючи заблокувати джерело їхнього доходу «від того чи іншого ринку», однак Telegram може не турбуватися про джерела доходів або продаж реклами.

«Конфіденційність не для продажу, а права людини не повинно бути скомпрометовано через страх або жадібність», – підкреслив він.

20 березня Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) зобов’язала Telegram протягом 15 днів надати ФСБ ключі для декодування повідомлень.

Представник компанії заявив, що листування користувачів месенджера в зашифрованому вигляді розподіляється в підсистемах на території різних держав і ніколи не зберігається в одному місці, тому Telegram технічно не може надати владі ключі шифрування.

6 квітня Роскомнагляд звернувся в Таганський районний суд Москви з вимогою обмежити доступ на території РФ до месенджера Telegram через невиконання вимог ФСБ.

У Telegram цього самого дня зазначили, що і далі дотримуються колишньої позиції.

Сьогодні, 13 квітня, Таганський районний суд Москви заблокував месенджер Telegram на території РФ. Месенджер може оскаржити рішення суду протягом місяця. Представники компанії не були присутніми на засіданні.

ИСТОЧНИК Гордон

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube