Розрив російською православною церквою відносин із Вселенським патріархатом вказує на те, що у питанні християнської віри Росії притримується імперіалістичних позицій.

Екс-чиновник Пентагону, Майкл Карпентер, автокефалія УПЦ, begemot, begemot.media, бегемот, новости

Про це заявив колишній заступник помічника голови Пентагону та директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер.

Як відомо, у понеділок Синод Російської православної церкви назвав неможливим перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом. Таким чином у Росії відреагували на рішення Вселенського патріархату про підтримку автокефалії Української православної церкви. У відповідь на рішення РПЦ речник Київської патріархії Євстратій Зоря заявив на своїй сторінці у Facebook, що Синод МП повторює політику Кремля.

«Самоізоляція у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти», — відзначив Зоря.

На думку Майкла Карпентера, реакція РПЦ є імперіалістичною.

«Російська православна церква розриває відносини із Вселенською православною спільнотою через рішення Вселенського патріархату надати незалежність Українській православній церкві. Фактично, ми спостерігаємо повстання російської церковного імперіалізму проти деколонізації», — відзначив Карпентер на своїй сторінці у Twitter.

Водночас відомий російський опозиційний коментатор Ґаррі Каспаров назвав російську православну церкву «церквою КДБ».

«Схизма у православ’ї заслуговує на більшу увагу. Нарешті відрізано путінську церкву КДБ», — написав Каспаров у Twitter.

ИСТОЧНИК Радио Свобода

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube