Держдепартамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin (37 пускових установок і 210 ракет) на суму 47 мільйонів доларів, йдеться в повідомленні Пентагону 1 березня.

Javelin, Держдеп США, ЗСУ, Україна, новини

Зброя надійде не за рахунок військової допомоги самих США Україні, про це повідомив координатор центру «Інформційний спротив» Дмитро Тимчукна своїй сторінці у Facebook.

«Україна таки отримає сучасні ПТРК останнього, третього покоління. Для воюючою країни зброї багато не буває, тим більше, коли мова йде про сучасних високотехнологічних зразках озброєнь, та ще й за рахунок допомагає боку. Про військово-політичному значенні цих поставок — а це, очевидно, є першорядним — взагалі можна не говорити, настільки воно очевидно», – написав Тимчук.

За його словами, згідно з гособоронзамовленням, Міноборони в цьому році закупить ПТРК українського виробництва.

«Розмови про постачання американських «Джавелін» порвали не тільки Кремль, але і російських військових на Донбасі на ганчірочки. З кінця минулого року в 1-м «армійській корупс» ДНР і «2-м АК» ЛНР проводяться екстрені заходи по посиленню захисту бронетехніки, в самій Росії співробітники НДІ російського Міноборони у форсованому режимі працюють над створенням «ефективного захисту» від американських ПТРК, яку можна було б встановлювати на танки і БМП в польових умовах на Донбасі», – написав Тимчук.

У свою чергу, на сайті Агентства з питань співробітництва з оборони і безпеки США розповіли деякі деталі угоди.

«Уряд України запропонував купити 210 ракет «Джавелін» і 37 командно-пускових установок (з двома командно-пусковими установками, які будуть використовуватися, як запчастини). У пакет також входить підготовка до використання техніки; технічна допомога з боку уряду США і військового підрядника, транспортування, навчання та інша підтримка. Загальна оціночна вартість не перевищуватиме 47 млн доларів», — зазначили у відомстві.

Отримавши Javelin, Україна не піде в наступ проти бойовиків ОРДЛО, але окуповані території обов’язково поверне. Таку думку висловив військовий експерт і блогер Олексій Арестович.

ИСТОЧНИК ГАЗЕТА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube