Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що Росія погодилася надати Туреччині знижку на газ, поставлений в 2015 і 2016 році. Загальна сума знижки, за словами Ердогана, складе близько 1 мільярда доларів.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Туреччина, Путін, знижку на газ, Турецький потік

Виступаючи на передвиборному мітингу в Ерзурумі, Ердоган підкреслив, що Росія спочатку відмовилася надати знижку, через що Туреччина звернулася в міжнародний арбітраж. В результаті було досягнуто згоди про знижку в розмірі 10,25 відсотків за газ, поставлений в 2015 і 2016 роках, передає Голос Америки.

«Газпром»  наразі не коментує заяву Ердогана.

Наприкінці 2015 року відносини між країнами серйозно загострилися після того, як Туреччина збила російський військовий літак, який порушив турецький повітряний простір біля кордону з Сирією. Росія ввела обмеження на поставки продукції з Туреччини. Згодом відносини нормалізувалися.

Стало відомо, що Російська енергетична корпорація «Газпром» і уряд Туреччини у суботу, 26 травня, підписали протокол про прокладання сухопутної ділянки газопроводу «Турецький потік» від узбережжя Чорного моря до кордону Туреччини з сусідніми європейськими країнами.

«Підписання документів дозволяє перейти до практичних кроків з реалізації проекту. Будівництвом сухопутної ділянки буде займатися спільна проектна компанія TurkAkim Gaz Tasima A.S.».

«Турецький потік» — проект газопроводу з Росії до Туреччини через Чорне море і далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу призначена для турецького ринку, друга — для країн Південної і Південно-Східної Європи.

Потужність кожної нитки — 15,75 мільярда кубічних метрів на рік. Будівництво морської ділянки газопроводу почалося 7 травня 2017 року. Другу нитку «Турецького потоку» планують завершити в 2019 році.

ИСТОЧНИК АРГУМЕНТ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube