Соціальні мережі підкорює виступ лауреата Шевченківської премії, поета та видавця Івана Малковича. Переможець у номінації «література» виголосив промову на урочистостях у присутності президента Петра Порошенка.

бегемот, begemot, begemotmedia, новости, Малковича, Шевченко, українська мова, Україна

«Коли у часи Другої світової Черчилль обговорював зі своїми урядовцями бюджет і вони хотіли урізати видатки на культуру на користь армії, він обурився: а що ж ми тоді будемо захищати? На жаль нашим урядовцям далеко до Черчилля.

Вони не розуміють, що тільки тут, між цим небом і землею народилися такі слова, як «жито», «Дніпро», «човенце», «мрія». І тисячі інших прекрасних слів. І що тут все наладиться лише тоді, коли українська мова лунатиме всюди. Коли перебуватимемо в океані рідної мови.

Можливо, я утопіст, але подібну думку висловлюють у нашому інформаційному просторі все частіше.

Якщо тут буде українська мова, то в нас буде лад. Якщо ні — тут буде вічний Путін, як би він не називався.

Адже сказано: на початку було слово, яке формує свідомість. Із цим словом ми неодмінно повернемося до самих себе і нарешті повнокровно з’явимося на культурній карті світу», — заявив видавець.

9 березня президент Петро Порошенко вручив Національну премію ім. Тараса Шевченка діячам культури та мистецтва. Журі визначило чотирьох лауреатів.

У номінації «література» премію присудили поету та видавцю Івану Малковичу за збірку «Подорожник з новими віршами».

Лауреатом у номінації «візуальні мистецтва» став Микола Малишко за скульптурний проект «Лінія».

У номінації «музичне мистецтво» премію отримала Богдана Фроляк за симфонію-реквієм «Праведна душа». А також хорову кантату «Цвіт» і музичний твір «Присниться сон мені».

За анімаційний серіал «Моя країна – Україна» у номінації «кіномистецтво» премію отримав Степан Коваль.

ИСТОЧНИК Gazeta

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube