Російська компанія «Газпром» надіслала до Стокгольмського арбітражу документи для розірвання контрактів з національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» на поставку газу і його транзит через територію України.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media,  компанія «Газпром», Нафтогаз, контракт, арбитраж

Як зауважує управління інформації Газпрому, переговори з цього приводу з Нафтогазом до результату не привели.

«Газпром готовий вести переговори з НАК «Нафтогаз України» про транзит газу після 2019 року. Однак Україна повинна обґрунтувати економічну доцільність транзиту через свою територію», — сказав глава Газпрому Олексій Міллер.

Напередодні стало відомо, що національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» планує звернутися з позовами в суди Європи, аби заарештувати активи російської компанії «Газпром» через не виконання тією рішення Стокгольмського арбітражу.

Нафтогаз прокоментував рішення Газпрому розірвати контракти.

У НАК зауважили, що для розірвання недостатньо надіслати документи.

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» заявляє, що готова до нових зустрічей із Газпромом у Стокгольмському арбітражі, куди російська компанія направила документи для розірвання контрактів. Про це йдеться у повідомленні Нафтогазу на сторінці у Facebook.

“Наш найбільший боржник знову грає в гру «poker face». Надіслати документи — недостатньо «для розірвання». Чекаємо на нові зустрічі у Стокгольмі. Уточнимо термінологію: Газпром ініціював арбітражне провадження щодо зміни або відміни контрактів з нами”, — йдеться в повідомленні Нафтогазу.

Водночас в НАК наголосили, що контракти не передбачають можливості припинити їхню дію в односторонньому порядку.

«Вони чинні і закінчуються разом з 2019 роком. Достроково їхня дія може бути припинена лише за згодою обох сторін або за рішенням арбітражу. Довідково: минулого разу арбітражні провадження за цими контрактами були ініційовані у 2014 році, а рішення за ними арбітраж виніс у 2017 та 2018 роках», — зазначили в Нафтогазі та наголосили, що оскарження арбітражних рішень не зупиняє їх дію, тому там чекають повернення боргу у 2,56 млрд доларів.

Як повідомлялось, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому «Нафтогаз України» уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG («Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo»). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол «Германовичи», який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

ИСТОЧНИК ТИЖДЕНЬ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube