Якщо питання підвищення ціни на газ, на чому наполягає МВФ, як передумові чергового траншу, не вирішене, то з 1 квітня нове зростання ціни електроенергії на 6,2% вже відбулося.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише експерт з енергетичних питань Андрій Герус.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, політика, begemot, begemot.media, begemot media, ціни електроенергії, Порошенко, Ахметов

«З 1 квітня ціна вугілля, що зараховується у тарифи, знову виросла на 7% до 2525 грн, це стало основним фактором нового зростання ціни е/е на 6,2%. Малий, середній, великий бізнес, школи, універститети, лікарні дит.садочки, водоканали, метро, електротранспорт — знову отримали вищі тарифи на е/е», — констатує він. І зазначає, що основним бенефіціаром тут є приватна компанія ДТЕК, власником якої є найбагатший українець Рінат Ахметов.

За інформацією Геруса, ця компанія видобула минулого року 24,2 млн тон або 85% всього українського вугілля. Все це вугілля нероттердамської якості закладене у тарифи по ціні Роттердам+. Також ДТЕК володіє 80% ТЕС, де це вугілля спалюється. За підрахунками експертів , станом на 1 квітня ця формула Роттердам+ принесла вже понад 26,3 млрд грн надприбутків. До речі, цей лічильник (https://rotterdam.com.ua( на днях пробували зламати, що не вдалося, уточнив Андрій Герус.

«Будь-яке підвищення тарифів неприємне. Але МВФ хоча б дає найдешевші гроші + співпраця з МВФ здешевшує будь-які інші запозичення. Це очевидні вигоди — для держави. Але що ж такого запропонував пан Ахметов, що його вимоги виконані, а вимоги МВФ — ні? І головне — кому запропонував? Олігархія, монополія, політична корупція, state capture — ось це воно і є», — робить висновок він.

ИСТОЧНИК АРГУМЕНТ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube