Грузії пообіцяли членство в Альянсі ще на саміті НАТО у Бухаресті, що відбувся 10 років тому, нагадав дипломат На саміту НАТО у Брюсселі Грузії чітко сказали про майбутнє членство у Північноатлантичному альянсі, в той час як перспективи членства України в НАТО так і не були озвучені.

НАТО, Грузія, Україна, Бегемот, begemot, begemot.media, новини

фото из открытых источников

В інтерв’ю «Главкому» глава місії України при НАТО Вадим Пристайко пояснив, чому Грузія сприймається союзниками ближчою до Альянсу. Він уточнив, що на саміті НАТО в Брюсселі фактично повторили те, що було сказано на бухарестському саміті.

«Третина грузинських збройних сил беруть участь у операціях Альянсу. Ми собі цього зараз дозволити не можемо. В той саме час вважати те, що Грузія значно просунулася у питанні інтеграції до НАТО я б не став. Саміт НАТО у Бухаресті відбувся 10 років тому. Ще тоді було записано, що Грузія стане членом Альянсу», — заявив Пристайко

На думку Пристайка, хоча остаточне рішення про приєднання країн до НАТО є «політичним і консенсусним», все ж воно не може бути ухвалене щодо держави, яка не виконала вимоги плану дій щодо вступу. Відповідно, Україна має робити все, аби відповідати висунутим вимогам для вступу до Альянсу.

11-12 липня у Брюсселі пройшов 29-й щорічний саміт НАТО. Саміт Північноатлантичного альянсу підтвердив євроатлантичні прагнення України. Очільники деяких країн-членів Північноатлантичного альянсу дивуються, чому Україна, найбільша держава в Європі, «із армією, яка має бойовий досвід в протистоянні з Росією», ще не запрошена стати членом Альянсу, розповів «Главкому» дипломат Вадим Пристайко. Він також заявив, що угорські дипломати намагалися не допустити президента Петра Порошенка на Саміт Альянсу.

ИСТОЧНИК Главком

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube