Міжнародна правозахисна група «Агора» заявила, що Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії стала головним контролером в російському інтернеті.

Очікується, що доповідь про обмеження свободи в інтернеті буде опублікована 5 лютого, витяги з неї наводять «Ведомости».

ФСБ, російському інтернеті, тотальний контроль, Росія, Україна, новини

У 2017 році кожен день в середньому блокувалося 244 інтернет-сторінок, кожні шість днів користувачі піддавалися нападу або погрозам, а кожні вісім днів виносився вирок щодо реального позбавлення волі за розміщену в мережі інформацію.

За підрахунками «Агори», в 2016-2017 роках частка справ про виправдання тероризму і заклики до терористичної діяльності (стаття 205.2 КК) зросла більш ніж в 20 разів. У два рази збільшилася кількість справ про заклики до екстремізму (статті 280 і 282). Розслідування по переліченим статтям підслідні ФСБ.

Глава «Агори» Павло Чиков стверджує, що перерозподіл ваги статей про екстремізм в загальній статистиці показав «активізацію ФСБ і зниження ролі Слідчого комітету і МВС». За його словами, відомство має все більший вплив на технологічну галузь.

Всього у 2017 році користувачів рунету притягували до кримінальної відповідальності 411 раз, до позбавлення волі — 43 рази. Ситуація стала гірше, ніж в 2016 році, коли до кримінальної відповідальності притягнули 298 осіб, до позбавлення волі — 32.

Читайте: Російський професор: у РФ встановлюється фашистський режим

ИСТОЧНИК АРГУМЕНТ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube