Для шестирічних дітей не можна проводити тестування або конкурси із зарахування до початкової школи. Про це під час години запитань у Верховній Раді сказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Лілія Гриневич, тестування, школа, шестирічних дітей

Із педагогічного погляду абсолютно неприпустимо піддавати конкурсу та тестуванню шестирічних дітей, тому що вони ще не вчилися за жодною загальною програмою, заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Із педагогічного погляду абсолютно неприпустимо піддавати конкурсу та тестуванню шестирічних дітей, тому що вони ще не вчилися за жодною загальною програмою. Також їхні психологічні особливості в такому віці не дають можливості це робити. Тому конкурс перетворюється на фарс, конкурс батьків, конкурс права дзвінка і хабарі. Ми обурені тим, які запитання ставлять дітям на таких конкурсах. Часто відповіді на ці запитання знає тільки той, хто ставив це запитання. Наприклад: що спільного між їжачком і молочком? Я зараз вас, можливо, здивую, відповідь на це запитання: і те, й інше згортаються. Далі так тривати не може, ми повинні запровадити цивілізовану систему зарахування до першого класу, яка полягає в тому, що дитина в шестирічному віці повинна мати гарантоване місце у школі поруч із місцем проживання», – сказала міністр.

Вона підкреслила, що дитина, згідно з новим порядком зарахування в перші класи, «не зобов’язана, а має право» навчатися у школі, поруч із місцем проживання.

Гриневич додала, що дітей може бути зараховано в іншу школу на вільні місця, але на умовах жеребкування.

«Водночас це не якийсь там «український велосипед», це дуже поширена практика у провідних системах освіти, зокрема – європейських країн… Початкова школа має бути однаковою для всіх», – сказала міністр.

До того ж, за її словами, якщо у дитини є особливі здібності, вона може вступати на конкурсній основі до п’ятого класу школи з поглибленим вивченням якогось предмета.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон «Про освіту». 28 вересня він набув чинності.

Документ запроваджує 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.

11 травня Міносвіти затвердило порядок зарахування у перші класи учнів не за місцем проживання. До 1 червня в навчальний заклад зараховують усіх дітей, які проживають на території, яку цей заклад обслуговує, а також братів і сестер дітей, які вже навчаються в цій школі, дітей працівників школи або випускників дошкільного підрозділу цього навчального закладу. Потім до 15 червня на вільні місця шляхом жеребкування зараховуватимуть дітей, які не проживають на території обслуговування цієї школи. Жеребкування публічно проходитиме з 5-го до 10 червня, за бажання на ньому зможуть бути присутніми батьки або представники дітей, ЗМІ та громадські організації.

ИСТОЧНИК Гордон

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube