В Україні дуже обмежені повноваження виконавчої влади, сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Гройсман, виконавчої влади, повноваження

За часів президентства Віктора Януковича повноваження Кабінету Міністрів України суттєво обмежили, зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Якщо ви візьмете закон про Кабмін, ви побачите, що повноваження виконавчої влади дуже обмежені в можливості прийняття рішень. Дуже зарегульоване українське законодавство, з одного боку, а з іншого – є дуалізм повноважень, що теж є проблемою. Тому завдання наступне: визначити кожному рівню влади, починаючи з місцевого самоврядування на рівні громади, району, області, що знаходиться в їх компетенції. Необхідний закон про Кабінет Міністрів України, про повноваження прем’єр-міністра. От візьміть будь-яку організацію та її керівника – керівник може видати наказ, розпорядження і так далі, а я, як прем’єр-міністр, не маю права цього робити», – зазначив він.

Гройсман додав, що повноваження Кабінету Міністрів України суттєво обмежили ще за часів президентства Віктора Януковича.

«Насправді більше повноважень прийняття рішень – це більша відповідальність», – підкреслив прем’єр-міністр.

Повноваження українського уряду і прем’єр-міністра визначено в законі «Про Кабінет Міністрів України» та Конституцією.

У лютому 2018 року Гройсман заявив, що потрібно розділити сфери відповідальності та компетенції в усіх рівнях влади, чітко вказати, хто за що відповідає.

«Нам треба нарешті вирішити: ми все ж парламентсько-президентська країна чи президентсько-парламентська», – сказав він.

Нагадаємо, раніше глава уряду Володимир Гройсман назвав головну проблему економіки України.

Читайте: Мінімальна зарплата у найближчий час зростати не буде: Гройсман назвав причини

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube