На цей момент у Черкасах, де у школі масово отруїлися діти, не виявлено забруднення, а надалі відбудуться детальні дослідження в лабораторіях. Стан постраждалих дітей покращується.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» в ході візиту в Черкаси заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

На цей момент забруднень не виявлено, у повітрі забруднень не виявлено. Це говорить про те, що та речовина, яка була застосована, не перебуває ні в повітрі, ні на ґрунті, ні у воді. Далі – більш детальні дослідження робитимуть у лабораторіях. Якщо вона ще є, ця речовина, то вона буде виявлена, – розповів прем’єр.

Він також зазначив, що відповідні органи встановлюють, хто б міг розпорошити цю речовину або поширити її якимось іншим чином.

Я не хочу робити ніяких припущень. Це може бути що завгодно. У тому числі, можливо, хтось мав не дуже хороші наміри, – припустив Гройсман.

Прем’єр наголосив, що інших таких випадків у Черкасах не зафіксовано, тому жодних профілактичних заходів проводити не потрібно.

Гройсман також повідомив, що якщо сім’ям постраждалих буде необхідна додаткова допомога, в тому числі фінансова, то влада її забезпечать, але на цей момент додаткові витрати не потрібні.

«Ми схиляємося до того, що це було локальне розпорошення поки невідомої речовини», – сказав глава уряду в ефірі телеканалу «Прямий».

Він також зазначив, що тільки після детальних досліджень можна буде говорити про зв’язок цієї події з тим, що трапилося у школі Новомосковська Дніпропетровської області. А поки що «немає підстав говорити, що ці події пов’язані».

У свою чергу виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка разом із Гройсманом прибула до Черкас, сповістила останню інформацію щодо постраждалих.

Останні дані щодо Черкас – у лікарні 50 дітей і 2 дорослих. 11 дітей перебувають у реанімації, усі стабільні, під наглядом лікарів. У постраждалих спостерігається інгаляційна токсична реакція. Отруєння відбулося локально – тільки на території школи. Причини з’ясовуються, – мовиться у Twitter-дописі Супрун.
 

Нагадаємо, 8 травня на ранковій лінійці у школі №8 у Черкасах знепритомніли близько 30 дітей. До лікарні із запамороченням та нудотою потрапили 50 дітей і 2 вчителів. 11 школярів опинились в реанімації у стані середньої тяжкості, решта – у задовільному і легкому стані.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube