Народний депутат від фракції Самопоміч та голова юридичного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Олена Сотник розповіла в інтерв’ю НВ про поведінку росіян у ПАРЄ.

Олена Сотник, ПАРЄ, росіяни, Росія, Україна, новини

«Росіяни дуже часто поводять себе по-хамськи, ніби вони господарі становища. Безсоромно брешуть, грублять, а найсумніше, що це їхнє хамство європейці сприймають як впевнену позицію», — заявила вона.

За словами Сотник, хоча «це неправильно», але «дуже хочеться деяким в’їхати по обличчю».

Нагадаємо, ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу у січні 2015 року через агресію цієї країни проти України. З тих пір російські представники чинили тиск на ПАРЄ, намагаючись домогтися скасування санкцій.

Санкції ПАРЄ проти Росії не стосуються економіки, однак Асамблея стала першим міжнародним органом, членом якого є Росія і який зміг ввести обмеження проти росіян.

Росія погрожує не платити членські внески до Ради Європи до відновлення її прав у ПАРЄ. Її внесок становить 7,33% від 450 млн євро річного бюджету ПАРЄ.

Новий голова Асамблеї Мікеле Ніколетті є автором резолюції, яка передбачає механізм зняття політичних санкцій з Російської Федерації.

23 січня 2018 року відбулося перше засідання спеціального комітету, який повинен напрацювати такі зміни в регламент ПАРЄ, які в принципі не дозволять накладати на Росію санкції. Вони передбачають ліквідацію механізму санкцій. Реалізації цієї схеми перешкоджає те, що її має підтримати більшість депутатів-членів ПАРЄ на відкритому голосуванні.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube