У суботу, 20 жовтня, в Лондоні пройшов масштабний мітинг проти Brexit з вимогою про проведення повторного референдуму щодо виходу країни з ЄС. За оцінками організаторів (спільноти People’s Vote), у протесті взяли участь близько 700 тисяч осіб, повідомляє BBC. Така цифра робить його найбільшим у Великобританії після демонстрації проти війни в Іраку в 2003 році.

Активісти заявляють, що з моменту останнього голосування за Brexit позиція багатьох британців змінилася. Зокрема, громадськості стало відомо про факти фінансових втрат громадян через процес «розриву» з Євросоюзом.

Масштабний мітинг проти Brexit в Лондоні

Масштабний мітинг проти Brexit в Лондоні. Фото із відкритих джерел

Відзначається, що акцію підтримують депутати всіх найбільших партій британського парламенту.

Мер міста Садок Хан зазначив, що на марші, на якому з різних куточків країни зібралися люди різного віку, віри, раси та статі, була присутня неймовірна атмосфера.

Так, у центр Лондона перед початком акції прибуло близько 150 автобусів із жителями віддалених куточків Сполученого Королівства.

Масштабний мітинг проти Brexit в Лондоні

Масштабний мітинг проти Brexit в Лондоні. Фото із відкритих джерел

Як повідомили ЗМІ, британці висловилися за вихід зі складу ЄС в червні 2016 року. 8 грудня 2017 року Мей проводила переговори з питання Brexit з головою Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером. В той день голова Євроради Дональд Туск заявив, що ЄС готовий почати переговори.

27 травня 2018 року в ЗМІ з’явилася інформація, що Великобританія готує можливий план «таємно» залишитися в складі ЄС.

У свою чергу 20 червня депутати британського парламенту відхилили законопроект, який повинен надати більший контроль над процесом Brexit. 9 липня глава міністерства закордонних справ Великобританії Борис Джонсон і ще один високопоставлений чиновник пішли у відставку через незгоду з планом щодо Brexit.

Пізніше британський прем’єр-міністр Тереза Мей заявила, що законодавці можуть спробувати зірвати плани з виходу країни із Європейського союзу.

ИСТОЧНИК OBOZREVATEL

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube