Мисливські угіддя колишнього президента Віктора Януковича потрапили під сокиру. Хто розпродає Сухолуччя на дрова, і чи не повторить воно сумну долю резиденції Пшонки? Безжальне знищення українського Полісся: вирубка ділової деревини, під прикриттям санітарних рубок.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, знищення українського Полісся

Хто наразі, фактично, володар мисливських угідь колишнього президента. І чому, запланований ще у 2008 році Національний парк і досі не отримав свого статусу.

Українські ліси – невичерпне джерело наживи для торговців деревиною. Карпати нещадно рубають, про це в голос кричать журналісти та активісти, але зупинити вирубку та перекрити вивезення лісу за кордон не можуть ані працівники держлісагенства, ані митники. Але хіба Карпатами єдиними?

Багатовіковий ліс під Києвом, – так зване Сухолуччя, який свого часу облюбував вічно легітімний Віктор Янукович, нині облюбували лісоруби. І діяльність їхня на перший погляд – цілком легальна. То невже і в лісах, які за Януковича були недоторканими, тепер панує цілковита анархія.

Звернути увагу на Сухолуччя нас спонукали екологи. Бо вони криком кричать про неймовірні масштаби вирубок у цьому лісі під Києвом. Елітному лісі, доступ до якого колись був лише для обраних.

Тепер туди теж отримують доступ «обрані» лісоруби. Ті, що мають дозволи держлісагенства на санітарні рубки. Справа у тому, що до доцільності таких санітарних рубок – велике питання. Не завжди вирубують саме суху деревину, це скоріш виключення, ніж правило. При тому та територія, про яку йде мова, протягом десятків років була взагалі незайманою, а за часів СРСР навіть мала статус заповідника,– розповів журналіст Владислав Круглов.

Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство на Київщині, у народі – Сухолуччя. До 2014 елітні угіддя для полювання Віктора Януковича та його оточення. Цілих 30 тисяч гектарів. Але після втечі легітимного ця територія виявилась беззахисною перед сокирами. Рубки лісів за часів Януковича у Сухолуччі були під суворим табу. На охоронювану територію колишнього президента могли потрапити лише обрані.

Історія Сухолуччя, царські полювання президента та його свити у заповідних лісах, стали надбанням громадськості після Революції Гідності. Саме тоді вперше суспільство і дізналося про існування важливого документу. Виявляється, президенський указ 2008 року за підписом Ющенка мав змінити статус лісо-мисливського Дніпровсько-Тетерівського господарства на Національний парк.

І це кардинально змінило б його долю. Але до того, як чиновники узялися за його виконання, на цю територію устиг покласти око Віктор Янукович та його близьке оточення. Документ відклали і перетворили Сухолуччя на президентську мисливську резиденцію. І вибір Януковича був небезпідставним.

Та природня рослинність, яка там є, вона надзвичайно цінна, там ми виявили 10 рослин з Червоної Книги України. Цінність Національного парку у тому, що це єдине місце, де зберіглись ландшафти південного Полісся на Київщині, – зазначив Віктор Мельник, науковець, професор Національного ботанічного саду НАН України.

Віктор Мельник, доктор біологічних наук, може годинами розповідати про унікальність Сухолуччя як екологічного об’єкту. Учений в чомусь навіть вдячний Януковичу: за його панування ліс зберігся в первісному стані. Чого не скажеш про теперішній час.

За даними біолога, тутешні вирубки з 2014 року виросли в 5 разів, і курує цей процес Державне агентство лісових ресурсів. Власне їх пан Мельник і винуватить у всіх бідах Сухолуччя.

Хто насправді розкрадає дари Сухолуччя та що робити далі – дивіться у програмі.

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube