Молоде покоління в Україні та Росії, яке ностальгує за Сталіном — наслідок «родової спадковості» тих людей, в кого предки працювали в органах радянського режиму.

Таку думку висловив головний науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України Станіслав Кульчицький.

Сталіном, ностальгія, молоде покоління, Україна, новини, тиранія

«Сталін завершив свій земний шлях 1953 року. Але є таке поняття, як родова пам’ять. Ті, чиї батьки і діди були поплічниками сталінських репресій, не можуть переосмислити історію. Вони поважають своїх батьків і дідів, які саджали за сталінського режиму», — цитує Кульчицького сайт obozrevatel.

За словами історика, ця спадковість впливає і на тих, хто виховувався в незалежній Україні. Головною виною дослідник вважає недосконале донесення фактів репресій та терору в сучасність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священник Московского патриархата отказался отпевать малыша, на которого упал самоубийца

«І наша вина, вина істориків в тому, що ми недостатньо добре донесли до цих людей правду про минуле України, що Україна була в епіцентрі сталінських репресій. Я не знаю такого народу, який постраждав би від репресій більше», — каже він.

Кульчицький стверджує, що завдяки сучасним підручникам з історії, молодь починає розуміти радянське минуле об’єктивніше.

«У ніч на 9 листопада раптово від гострого нападу апендициту помер активний і відданий член партії тов. Надія Сергіївна Аллілуєва. ЦК ВКП(б)», — такий некролог надрукувала радянська газета «Правда» 10 листопада 1932 року.

Наступного дня кілька тисяч людей приходять на прощання з Аллілуєвою в московський Центральний універмаг. Ні до цього, ні після в ЦУМі такого не було. Траурні церемонії завжди відбуваються в Колонному залі Кремля.

ИСТОЧНИК ГАЗЕТА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube