Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш оголосив про початок нової «холодної війни» та зазначив, що Рада Безпеки організації у своєму сьогоднішньому вигляді не може вирішити конфлікт у Сирії.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу SVT.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, ООН, холодної війни, Антоніу Гутерреш Читайте також: Велика сімка висловилась за збереження санкцій проти Росії

За словами генсека організації, «холодна війна повернулася», але має інший характер, ніж попередня.

Тоді був серйозний конфлікт між США і Радянським Союзом. Тепер, Сполучені Штати і росіяни не контролюють усіх, як це було раніше. Багато країн дуже активні в регіоні: Туреччина, Іран, Саудівська Аравія та інші, – сказав Гутерреш.

Також, він наголосив, що у Сирії немає двох однорідних контрольованих блоків.

«У Сирії існує кілька різних армій, всілякі ополчення, в регіоні стикаються різні інтереси, йде холодна війна, є розрив між сунітами і шиїтами, є інші проблеми між різними регіонами. Очевидно, наївно вважати, що ООН може магічним чином вирішити всі ці проблеми, особливо коли Рада Безпеки настільки фрагментована», – додав Гутерреш.

Нагадаємо, 8 квітня через хімічну атаку в Сирії загинули щонайменше 70 людей. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш під час виступу на засіданні Ради безпеки ООН заявив про повернення «холодної війни» в міжнародних відносинах, а ситуація на Близькому Сході є «Гордієвим вузлом».

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube