Кабінет Міністрів на своєму сьогоднішньому засіданні, 21 березня, прийняв постанову про заборону оформляти паспорт громадянина України з використанням бланка у формі книжки, повідомляють Українські новини.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, оформляти паспорт, Кабмін

Рішення прийнято у зв’язку з тим, що підрозділи Міграційної служби в повному обсязі забезпечені всім необхідним для оформлення та видачі паспорта у формі ID-картки.

Як зазначається, зміни внесені до постанови Кабміну Про затвердження зразка бланка, технічного опису та порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України №302 від 25 березня 2015 року.

Кабмін відкинув положення, що передбачає, що до завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі ID-картки, паспорт громадянина України може оформлятися з використанням бланка паспорта громадянина в формі книжечки.

Читайте: Як оформити біометричний паспорт дитині в Україні: нюанси і відмінності

У пояснювальній записці до постанови зазначається, що таке рішення приймається, оскільки підрозділи Міграційної служби в повному обсязі забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта у формі ID-картки.

За даними Міністерства внутрішніх справ, який розробив проект постанови, на 13 лютого 2018 року оформлено 1 542 538 паспортів громадян України з безконтактним електронним носієм у формі ID-картки.

Постанова №302 передбачає, що прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, який не містить безконтактного електронного носія, припиняється з 1 листопада 2016 року, при цьому паспорт без електронного носія, оформлений і виданий до 1 листопада 2016 року, дійсний протягом терміну, на який він виданий.

Нагадаємо, за січень 2018 року 101 521 особа отримала ID-картки.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube