Радник президента Росії Володимира Путіна з питань розвитку інтернету Герман Клименко заявив у коментарі The Insider 23 квітня, що у нього стоїть на столі портрет радянського диктатора Йосипа Сталіна.

Радник президента Росії Володимира Путіна з питань розвитку інтернету Герман Клименко заявив, що портрет радянського диктатора Йосипа Сталіна на його столі – це маніпулятивний інструмент.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, интернет, Россия, Герман Клименко, Сталин

На запитання видання, чи дійсно у нього на столі стоїть портрет Сталіна, Клименко відповів: «Сталін на столі дійсно стоїть – це листівка, я її вирішив залишити, тому що це такий маніпулятивний інструмент. Сидиш дивишся, як люди реагують на це».

Клименко додав, що особисто у нього спокійне ставлення до історії, і він уважає, що «в історії кожному є місце».

 

За словами радника президента Росії, він не є прихильником знесення пам’ятників. Він заявив, що «знати правду треба, але від цього нічого не змінюється», і того дня, коли в Росії перестануть зносити пам’ятники, можливо, настане «громадянське примирення в суспільстві».

Відповідаючи на запитання, чи розуміє він, що портрет Сталіна може образити багатьох людей, Клименко сказав: «Дуже багато чого з того, що зараз відбувається, відбувається не через те, що це зачіпає людей, а тому, що є тренд».

Він заявив, що особисто у нього є «багато різних сімейних історій, дуже різних, дуже специфічних». «Мені здається, коли люди виходять на площу і починають займатися ідіотизмом, це все не дуже красиво… Закриймо цю тему. Я ж пояснив, що портрет стоїть, як хочете, так до цього і ставтесь», – пісумував Клименко.

Згідно з даними «Левада-центру» на квітень 2017 року, кількість людей, яка симпатизує Сталіну, із 1990 року в Росії зросла втричі. Останніми роками в Росії з’явилися десятки пам’ятників Сталіну.

16 квітня 2018 року Роскомнагляд почав блокувати доступ до сервісу Telegram на території Росії. Раніше власники месенджера відмовилися надати спецслужбам РФ ключі для декодування повідомлень. Для повної заборони месенджера Роскомнагляд також заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує Telegram. Від таких дій регулятора постраждали додатки Microsoft, MasterCard, Twitter, Viber та інших організацій, що мали доступ до тих самих серверів.

22 квітня Роскомнагляд заблокував низку IP-адрес компанії Google, які використовували месенджер, також на території Росії частково перестав працювати YouTube.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube