Міністр закордонних справ України заявив, що ухвалений в Польщі закон про Інститут національної пам’яті Польщі не допоможе встановити історичну правду.

Таким чином Павло Клімкін прокоментував у Twitter рішення президента Польщі Анджея Дуди підписати так званий закон про «бандеризм».

Бегемот, Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Begemot, begemot.media, історичну правду, Польща, Клімкін

«Історична правда не має національних меж і не встановлюється законами. Вона або є, або її треба шукати. І в тому, і в іншому випадку законодавчі акти не допоможуть», – зазначив Клімкін.

 

Він також додав, що для нього як міністра важливо говорити правду, зокрема в історичних питаннях.

«Я завжди говоритиму правду. Шанувати тих, хто на це заслужив. Засуджувати тих, хто себе зганьбив. Байдуже – своїх чи чужих. Байдуже – у Варшаві, Києві чи іншому місці», – додав він.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда заявив, що вирішив підписати закон про Інститут національної пам’яті. Одночасно президент повідомив, що передасть документ до Конституційного суду, щоб перевірити його конституційність.

У ніч на 1 лютого у польському Сенаті (а перед цим і в Сеймі) відбулося голосування за зміни до закону про Інститут національної пам’яті, які передбачають кримінальне переслідування тих, хто приписуватиме полякам злочини нацистів, зокрема вживатиме словосполучення «польські табори смерті», а також тих, хто заперечуватиме «злочини українських націоналістів», скоєні щодо громадян Польщі в період 1925–1950 років.

Президент України Петро Порошенко вранці 1 лютого заявив, що закон «не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Польщею та Україною» і що «історична правда вимагає відвертої розмови і діалогу, а не заборон».

У Державному департаменті США заявили, що польський закон про Інститут національної пам’яті «може підірвати свободу слова та академічний дискурс». Також у Держдепартаменті зауважили, що треба «бути обережними, щоб не перешкоджати обговоренню і коментуванню Голокосту».

Ця частина законодавчих змін у Польщі також обурила Ізраїль, де закон назвали «необґрунтованим».

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube