США і їх союзники ведуть щодо Росії не просто торговельну війну, але «дуже велику економічну війну», метою якої є зміна влади в країні.

Про це заявив на Всесвітньому економічному форуму в Давосі глава ВТБ Андрій Костін, пишуть російські ЗМІ.

економічну війну, Андрій Костін, Санкції, ЄС, США, Росія, новини, Україна

«Це те, чого, я думаю, Захід домагається. Я думаю, що вони хочуть за допомогою санкцій здійснити великий тиск на Росію, щоб РФ змінила уряд, президента на кого-то більш підходящого для них», — сказав Костін в ході ділового сніданку в Давосі.

Глава ВТБ підкреслив, що те, що відбувається виходить за рамки торгових воєн, в ході яких просто обмежуються можливості імпорту або експорту.

«Це дійсно вкрай повномасштабна атака на Росію, на російське суспільство, з великим тиском на економіку. Це дуже велика економічна війна. І я говорю серйозно, і ми будемо сприймати це дуже серйозно», — зазначив він.

Напередодні, 23 січня, той же Костін попередив в Давосі про «зростаючу загрозу військового конфлікту» в Європі, наголосивши, що будь-які нові економічні санкції проти російських фінансових інститутів будуть схожі на «оголошення війни».

«Я не бачу причин, за якими після цього російський посол повинен буде залишитися у Вашингтоні чи американський посол повинен буде купатися в холодній воді в Москві», — зазначив Костін.

Введення персональних санкцій щодо російських бізнесменів з боку США за принципом дружби і близькості до президента Росії Костін назвав «безумством».

Раніше агентство Reuters опублікувало статтю, в якій стверджується, що через санкції США близькість до Путіна стала «токсичним активом для ряду найбагатших людей Росії».

Нагадаємо, до 29 січня 2018 року Мінфін США має намір завершити підготовку «кремлівського доповіді», в якій повинні бути згадані наближені до вищої російської влади бізнесмени і бенефіціари парадержавних організацій.

В середині січня четверо впливових сенаторів-республіканців Роджер Уікер, Марк Рубіо, Корі Гарднер і Ліндсі Грем направили голові Держдепартаменту США Рексу Тіллерсону, а також керівникам Мінфіну і Національної розвідки лист, в якому закликали врахувати при складанні «кремлівського доповіді» представників «ближнього кола» президента Росії Владіміра Путіна, звернувши особливу увагу на генерального прокурора Росії Юрія Чайку і мільярдера Алішера Усманова. Нагадаємо, раніше «Аргумент» повідомляв, що США готують санкції проти 300 росіян.

ИСТОЧНИК АРГУМЕНТ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube