Російська журналістка Ольга Курлаєва повідомила, що влада Латвії дала їй 24 години на те, щоб залишити країну. Курлаєву звинувачують у тому, що вона становить загрозу національній безпеці Латвії.

Ольга Курлаєва, Росія, журналістка, Латвія, національна безпека, новини,

«Буде видворення. Причини поки що невідомі, сказали, такі ж, як у чоловіка, тобто я несу загрозу національній безпеці», – заявила Курлаєва, яка є кореспонденткою російського медіахолдингу ВДТРК.

Чоловіка Курлаєвої, журналіста російського телеканалу «ТВ Центр» Анатолія Курлаєва затримали і депортували після того, як він прибув до Риги 1 січня, через заборону в’їзду до країни.

Міністр внутрішніх справ Латвії Ріхард Козловскіс заявив місцевому телеканалу LNT, що це не пожиттєва заборона, вона діятиме якийсь невизначений час і буде переглядатися кожні три роки на основі висновків влади.

Козловскіс відмовився пояснити причини рішення і зазначив, що заборона діє лише в Латвії, вона не застосовується до інших країн «шенгенської зони».

За його словами, Латвія минулого року заборонила в’їзд понад 100 людей, зокрема, «за недружнє ставлення до країни».

Латвія порушує свої міжнародні зобов’язання, висилаючи російських журналістів, заявила офіційна представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова.

«Офіційна Рига прямо і грубо порушує свої міжнародно-правові зобов’язання у сфері забезпечення свободи вираження поглядів, зневажає основні акти ООН, ОБСЄ і Ради Європи», – сказала Захарова.

Вона додала, що Росія буде вимагати «відповідної реакції» міжнародних інститутів.

«Закликаємо неурядові організації, що спеціалізуються на свободі слова, дати адекватну оцінку діям Латвії, немислимим для демократичного суспільства», – заявила Захарова.

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube