Дії української влади щодо виходу із Співдружності Незалежних Держав (СНД) є наслідком обраної керівництвом країни русофобської лінії. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час прес-конференції 29 травня за підсумками переговорів у Мінську, повідомляє ТАСС.

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, Сергій Лавров, СНД, виходу із Співдружності, русофобія

Українська влада робить заяви про вихід із Співдружності Незалежних Держав «без будь-якої турботи про ті сотні тисяч і мільйони українців, які працюють на території Росії», вважає міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

Він уважає, що український уряд робить заяви про вихід із СНД «без будь-якої турботи про ті сотні тисяч і мільйони українців, які працюють на території Росії».

Лавров заявив, що «це суверенне право України – вирішувати, в яких організаціях брати участь, а в яких – не брати участі, і СНД, безумовно, одна з таких організацій».

Він підкреслив, що Україна має розуміти на скільки сильно те чи інше рішення вплине на українців, «але якщо вже все, що відбувається стосовно будь-якої ситуації, у яку залучена Росія, робиться через антиросійську і русофобську призму, то РФ тут нічого вдіяти не може».

Лавров додав, що РФ зацікавлена у взаємодії з усіма країнами, які створювали СНД.

12 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко запропонував офіційно припинити участь країни у статутних органах СНД.

2 травня Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозицію про припинення діяльності України в координаційних органах СНД.

Указ про відкликання представників України з органів співдружності український президент підписав 19 травня.

Керівник прес-служби виконкому СНД Володимир Ніканоров повідомив, що в апараті виконкому немає працівників з України.

СНД було створено 8 грудня 1991 року. Відповідну угоду підписали представники Росії, України і Білорусі. У документі було констатовано, що СРСР припиняє своє існування як «суб’єкт міжнародного права і геополітичної реальності». Україна не підписала Статуту СНД від 22 січня 1993 року.

До СНД входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан і Туркменістан у статусі асоційованого члена.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube