Лідер протестів у Вірменії, депутат парламенту Нікол Пашинян 25 квітня зустрівся з послом Росії в Єревані Іваном Волинкіним. Про це політик повідомив у інтерв’ю РБК.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Нікол Пашинян, Вірменія, протести, Росія

Опозиційний депутат парламенту Вірменії Нікол Пашинян повідомив послу РФ у Єревані Івану Волинкіну, що в протестному русі «немає жодної краплі антиросійських настроїв».

Пашинян уточнив, що сам ініціював переговори. За його словами, «Росія обіцяла не втручатися в події у Вірменії», а сам опозиціонер нібито запевнив російського посла, що в протестному русі «немає жодної краплі антиросійських настроїв».

Водночас Пашинян зазначив, що «не хоче враховувати український досвід» стосовно цього, «тому що це взагалі інша історія». Депутат пояснив, що у вірменських мітингів «немає жодного геополітичного контексту».

23 квітня вуличні акції протесту в Єревані змусили прем’єр-міністра Сержа Саргсяна піти у відставку. Із 2008-го до 2018 року він був президентом Вірменії й намагався зберегти свою владу на новій посаді після переходу країни до парламентської форми правління.

Виконувачем обов’язків глави уряду став перший віце-прем’єр, соратник Саргсяна, колишній топ-менеджер російського «Газпрому» Карен Карапетян.

24 квітня в.о. прем’єр-міністра повідомив, що скасував заплановану зустріч із Пашиняном. За словами Карапетяна, опозиціонер «висунув нові умови» й у такий спосіб відмовився від діалогу. Пашинян заявив, що влада намагається використовувати відставку Саргсяна для збереження впливу керівної Республіканської партії.

25 квітня активісти відновили протести у країні. Того самого дня президент Вірменії Армен Саркісян оголосив про початок консультацій із парламентськими та непарламентськими політичними силами.

Після розпаду урядової коаліції опозиційна парламентська фракція «Елк» висунула кандидатуру свого голови Пашиняна на посаду прем’єр-міністра.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube