Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що створення Антикорупційного суду є вимушеним кроком і реакцією на складну ситуацію в українських судах.

Про це глава ГПУ заявив в інтерв’ю DW.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, створення Антикорупційного суду, вимушений крок, Луценко

«У нас навіть фізично не вистачає суддів. НАБУ зараз обслуговують двоє суддів. ГПУ обслуговують четверо суддів. Резонансні справи тривають роками. Тому створення нового суду з нових суддів є правильним рішенням», – пояснив Луценко.

Читайте також: Працювати в Антикорупційному суді немає кому, – Ситник

Генпрокурор зазначив, що президент Петро Порошенко запропонував, щоб усі корупціонери «категорії «А» – від голови сільради до вищих посадових осіб, були предметом розгляду Антикорупційного суду, незалежно від того, який орган досудового слідства виявив злочин.

Проте сам Луценко вважає , що можна створити суд спеціально для НАБУ.

«Створити суд спеціально для НАБУ в кількості не менше 50 суддів – це моя принципова позиція, тому що ми потребуємо впевненості в незалежності і чесності суду. Чесність гарантується конкурсом, незалежність – численністю. Щоб двох-трьох-п’ятьох суддів не зробили залежними», – сказав генпрокурор.

Луценко пояснив, що така система могла б обслуговувати перші кілька років виключно НАБУ, а коли в бюро поменшає справ,»можна підключити Державне бюро розслідувань, яке зараз створюється».

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube