Верховна Рада призначила на посаду уповноваженого з прав людини в Україні народного депутата від «Народного фронту» Людмилу Денисову.

За це проголосувало 280 народних депутатів.

Людмилу Денисову, Омбудсман України, ВР, Україна, новини

Зазначається, що на цю посаду, окрім Денисової претендував також правозахисник та громадській діяч Андрій Мамалига.

Перед голосуванням обидва кандидати розповіли, чим планують займатися на посаді омбудсмена.

Денисова обіцяла зосередитися на правах пенсіонерів, вимушених переселенців, а також пообіцяла забезпечити свободу слова, дотримання пав людей в усіх сферах життєдіяльності, зазначивши, що найголовніша проблема в Україні — це бідність і саме з нею необхідно боротися.

«Я буду захищати права кримськотатарського народу, всіх, хто потребує захисту своїх прав, внутрішньо переміщених громадян», — сказала вона.

Також Денісова заявила, що одне з її пріоритетних завдань — захист прав журналістів, і, перш за все, їх права на професію.

Раніше процедура призначення омбудсмена передбачала голосування бюлетенями. Народні депутати внесли зміни до законодавства, які передбачають відкрите голосування в залі. Однак закон про уповноваженого Верховної Ради з прав людини, як і раніше, передбачає закриту процедуру таємного голосування бюлетенями.

Термін повноважень нинішнього омбудсмена Валерії Лутковської закінчився 27 квітня 2017 року. Крім Денісової, на цю посаду запропонували Сергія Алексєєва (фракція Блок Петра Порошенка) і Андрія Мамалигу (адвокат, правозахисник, громадський діяч). Але за годину до голосування Алексєєв зняв свою кандидатуру.

Відзначимо, Денісова була депутатом попередніх, V — VII скликань. На момент обрання до Верховної Ради України VIII скликання вона обіймала посаду міністра соціальної політики в уряді Арсенія Яценюка.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube