Росіяни мають зрозуміти, що стали учасниками сюрреалістичного кіно. Ми ж маємо не підпасти під психоз північних сусідів. Не дивіться новий сезон «Чорного дзеркала». Не треба. Трохи північніше від нас уже розігрується своя «доповнена реальність». Зі своїм «блекджеком» і Стівеном Сігалом.

реальність, Стівен Сігал, Путін, Росія, психоз, Красна площа, Кремль

Поява Стівена Сігала на Красній площі – більше, ніж камео популярного колись пенсіонера. У своєму прагненні створити альтернативну реальність Путін доходить до апофеозу.

У віртуальності «четырежды Президента» Росії хороші хлопці з голівудських бойовиків стоять разом з ветеранами біля Кремля. На параді. У реальності – справжні американці підривають вплив Росії на Близькому Сході та намагаються продати Європі більше зрідженого газу.

Владімір Путін цілковито занурився в геополітичну гру-симулятор. Там бравий Стівен Сігал може голими руками розкидати американських піхотинців. Там російський «Адмірал Кузнєцов» вільно борознить простори Середземного моря (насправді ж – смішить своїм чорним димом військових експертів).

У 1970-і роки «штазі» (спецслужба соціалістичної Німеччини) розробила метод психологічного впливу, який отримав назву «Zersetzung» («Корозія»). Опозиційно налаштованих людей знищували через творення вигаданої реальності навколо них. В хід ішли чутки про їх співпрацю з владою, перешкоди у кар’єрному просуванні. Були випадки, коли агенти проникали до житла інакодумців і переставляли там меблі. Люди божеволіли. Схоже, десь так і працює сучасна путінська пропаганда.

Читайте також: Крымом дело не ограничится: распадется все государство

У російських новинах США – слабка країна. Там постійно відбуваються техногенні катастрофи та ось-ось рване Єллоустонський вулкан. Зате Росія – «жива», «горить» і всіляко впливає на світ. До Дня космонавтики російські аналітики з «Левада-центр» опублікували цікаві дані соціології. На думку 61% росіян, саме їх країна є світовим лідером з освоєння Космосу. 62% від опитаних респодентів не чули про те, що Ілон Маск запустив у Космос надважку ракету.

Чим далі йде вперед західний світ, тим більше ховається у собі Росія. Її методи все більше нагадують первісні.

Російська Федерація зараз – це «чорна дірка». У ній живуть монстри колишньої слави. Однак її основна загроза для нас – не армія, не ядерна зброя.

Нам потрібно всіляко уникнути «!залучення в маючню», не підчепити шизоїдність Росії. У 1877 році французькі психологи Ернест Ласег і Жан-П’єр Фальре описали «folie à deux» – «психоз на двох», або «індуковане божевілля». Його особливістю є те, що психічний хворий («індуктор») може заражати людей («реципієнтів») навколо. Рецепт від цього один – геть від минулого, боротьба за майбутнє і орієнтація на прогрес.

А Стівен Сігал? Та пішов цей Стівен Сігал…

ИСТОЧНИК Павло ОХОТІН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube