На одному із засідань у справі екс-беркутівців, обвинувачених у розстрілі активістів на Майдані у 2014 році, до них звернулася мати загиблого із закликом назвати того, хто віддав злочинний наказ.

Про це розповів адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, розстрілі активістів, Майдан, екс-беркутівці, злочинний наказЕкс-беркутівці, обвинувачені у розстрілі активістів на Майдані у 2014 році, можуть уникнути довічного ув’язнення, тільки визнавши, що виконували наказ, злочинного характеру якого не розуміли.

«Обвинувачення отримало результати балістичних експертиз, які доводили: убивства здійснювали з табельної зброї «чорної роти» «Беркуту». Також було встановлено, що це та сама зброя, яку було знайдено раніше зі спиляними номерами», – розповів адвокат.

За його словами, «коли беркутівці це почули, реально потекли, тому що самі знищували цю зброю, позбувалися її».

«Знало про це тільки вузьке коло посвячених. І раптом слідство знайшло… Вони зрозуміли, що хтось їх здав. Усі п’ятеро з «чорної роти» почали вагатися. Ми це бачили в суді, спілкувалися очі в очі: дайте свідчення на організаторів… Ми намагалися їм пояснити, що уникнути довічного за участь у терористичному акті вони зможуть лише з позицією, що виконували наказ, злочинного характеру якого не розуміли. Говорили від імені своїх клієнтів. Мати загиблого героя Небесної сотні просто на судовому засіданні звернулася до беркутівців: «Я вас прощаю, тільки скажіть, хто вас послав на Інститутську, хто віддав команду стріляти», – продовжив Титич.

Євромайдан почався 21 листопада 2013 року через відмову тодішньої української влади підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Після силового розгону студентів 30 листопада й ухвалення 16 січня так званих диктаторських законів, які обмежували права і свободи громадян, протести набули антиурядового характеру і в лютому 2014 року спровокували втечу екс-президента України Віктора Януковича. Під час подій Євромайдану в центрі Києва загинуло понад 100 активістів, які стали Небесної сотнею Революції гідності України.

Святошинський районний суд Києва розглядає справу п’ятьох екс-беркутівців: Сергія Тамтури, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського й Олександра Маринченка.

Співробітників «чорної роти» «Беркуту» Тамтуру і Маринченка було затримано в Києві 23 лютого 2015 року. У березні–квітні 2014 року затримали інших екс-співробітників цієї спецроти – Зінченка, Аброськіна і їхнього командира Дмитра Садовника. Після того, як суд звільнив Садовника з-під варти, він утік. У липні 2015 року було затримано ще одного підозрюваного в цьому злочині – екс-беркутівця Янішевського.

Загалом у справі про розстріл Євромайдану було заарештовано 16 беркутівців і п’ять співробітників СБУ. За даними Генпрокуратури, на Майдані «Беркут» розстріляв 48 активістів.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube